Laptop sam się wyłącza i przycina

Posiadam Samsunga R590 z procesorem i5 450m i 4gb ram. Od pewnego czasu samoczynnie się wyłącza np. przy konwersji audio-video i łapie gigantyczne mulenie i przycinki (nawet kursor myszy) przy dłuzszym nagrywaniu i oglądaniu DVB-T. Testowałem RAM - Ok. Ściągnąłem program prima96 i przy opcjach Torture Test Small FFT i Inplace large FFT chodzi spokojnie kilka minut (tyle czekałem), natomiast przy opcji Blend wyłącza się po kilkunastu sekundach. Prosżę o pomoc.

Pamięć RAM masz w dwóch modułach (2x2GB)?

Czy sprawdzałeś każdy moduł oddzielnie?

Sprawdzałem razem, jak sprawdzę osobno dam znać.Możecie podrzucać jeszcze jakieś pomysły.

po mojemu to cpu sie przegrzewa pobierz program aida 64 i w sekcji czujnik i podaj temperatury:)

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika CPU, HDD, ACPI, GMCH+PCH

Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Temperatury

Płyta główna 73 °C (163 °F)

Procesor 73 °C (163 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 65 °C (149 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 66 °C (151 °F)

PCH Diode 59 °C (138 °F)

IMC 75 °C (167 °F)

GMCH 21 °C (70 °F)

GPU Diode 71 °C (160 °F)

WDC WD5000BEVT-35A0RT0 [TRIAL VERSION]

Wartości napięć

Bateria 12.519 V

Napięcie procesora graficznego 0.850 V

Power Values

Procesor 4.80 W

Battery Charge Rate Prąd sieciowy

Czy pomiar był przeprowadzony w spoczynku (bez obciążenia)?

Tak. w spoczynku. Teraz puscilem test Blend i juz chodzi kilka minut i nawet wiatrak nie pracuje z maksymalna predkoscia…

Temperatury w spoczynku są za wysokie. Proponuję porządne przeczyszczenie laptopa i przy okazji wymianę pasty bądź tzw. thermalpadów.

Ok. Obecna temperatura przy kilkunastominutowym tescie blend - nadal trwaajacym wynosi ok 95 stopni. Przy okazji nie macie moze manuala jak rozebrac ten sprzet, glownie chodzi o zdejmowanie klawiatury.

No to moja prognoza się sprawdziła :slight_smile:

Lapek do czyszczenia, a to jest netbook czy zwykły lapek?

Jak nigdy nie rozkręcałeś lapka to na twoim miejscu nie brałbym sie za rozbieranie bo za 1 razem raczej na pewno coś zepsujesz (nie koniecznie tak że się lapek nie włączy) ale jednak ryzyko jest

Laptop rozłożyłem na cześci pierwsze. Przeczyściłem, pasty na razie nie dawałem, bo nie mam i temperatura spadła. W stresie 80-90, a w spoczynku 40-45. Mam nadzieję, że wszystko dobrze podłączyłem, mam wątpliwości co do antenki od WiFi bo było 2 kable i 2 gniazda, nie zapamiętałem kolejności i podłączyłem jak leci - zasięg jest jak na razie. Niedawno godzinę chodził w Prime95. zobaczymy jak bedzie z oglądaniem i nagrywaniem TV.

Szkoda że nie wymieniłeś od razu pasty, temperatury zapewne byłyby jeszcze o kilka stopni niższe. To raz, a dwa jak będziesz chciał je w przyszłości wymienić to znów musisz rozbierać sprzęt. Gdybyś zrobił to od razu, zaoszczędziłbyś sobie sporo pracy.