Laptop sam się wyłącza przy baterii 50%


(johnisław) #1

Witam mam laptopa Lg e510 i mam od jakiegoś czasu kiedy jest naładowany na 100%..odłączam od zasilania..stan baterii spada do 55% czy 50 i momentalnie się wyłącza..nie wiem czy to wina baterii czy coś w systemie. Laptop mam już z dwa lata wiec dziwne gdyby bateria już traciła żywotność. Za wszelkie rady z góry dzięki


(Wolfgar) #2

A wcześniej się tak nie działo? I w brew pozorom 2 lata to całkiem dużo jak na baterie (oczywiście w zależności od jej użytkowania) w końcu z jakiegoś powodu producenci dają tylko 12 miesięcy gwarancji na tę część.


(johnisław) #3

Wcześniej tak nie było…jakoś od miesiąca tak zaczyna mi szybko padać…ostatnio nawet wytrzymał tylko 10 min zaraz po odłączeniu od zasilania :frowning:


(Damian Gliszczynski) #4

To będzie wina baterii. U mnie w hp dv5 tak samo było właśnie po dwóch latach


(Wolfgar) #5

Pytałem czy tak się działo bo niektóre laptopy mają te oprogramowanie do "chronienia baterii przed szybkim zużyciem i to tak właśnie działa, że komputer działa na baterii tylko do 50% i potem wyłącza/przechodzi w stan uśpienia itd. ale skoro wcześniej tak się nie działo to pewnie jest bateria jest walnięta. Możesz sprawdzić jakie na napięcie po naładowaniu i rozładowaniu. Jeżeli będą odbiegać o normy to może potwierdzić tezę delaluvio.


(Damian Gliszczynski) #6

Zresztą można sprawdzić zużycie baterii.

Program SIW (System Info for Windows) do ściągnięcia z dobrychprogramów.

Zakładka sensors lub battery - podaje poziom zużycia