Laptop sam się wyłącza przy starcie

Witam!

To mój pierwszy post więc serdecznie wszystkich witam!

Mam problem z moim laptopem.

Posiadam 3 letniego laptopa HP 530 z Vistą.

Nie mogę go uruchomić, tzn. dochodzi do ekranu z logo Windows i się wyłącza. Czasami potrafi dojść do momentu logowania.

Laptop dopiero co wrócił z serwisu, bo myślałem, że to gniazdo zasilania ale najwidoczniej tak nie jest. Do zasilania uzywam oczywiście orginalnego zasilacza.

Dziwna rzecz, bo jak wypnę z niego dysk to chodzi i się nie wyłącza. Wsadziłem płytkę live CD z Mintem i też działa, można podglądać dysk i jest ok. Próbowałem załadować XP ale zatrzymał się na ładowaniu sterowników PLUG and PLAY. Sprawdziłem RAM -> ok, dysk -> ok (narzędziami z biosu). W serwisie (bez dysku) chodził bez problemu cały dzień. Nie mam pojęcia co z tym zrobić ani jak i gdzie sprawdzić błąd/usterkę. Nie mam możliwości znalezienia drugiego dysku do podpięcia.

Specyfikacja komputera:

Dane techniczne:

Procesor: Intel Core Duo T2600 2.16 GHz, 2MB L2 Cache

Pamięć RAM: 2 GB DDR2-667Mhz

Dysk twardy: 120 GB SATA (5400 rpm) Fujitsu - Siemens

Napęd optyczny: DVD+/-RW (OptiArc)

Ekran: 15.4 (WXGA, 1280x800), glare (odblaskowy)

Grafika: Graphics Media Accelerator (GMA) 950 - 128MB (przydzielone dynamicznie z pamięci RAM)

Dźwięk: Conexant CX20549 - mono

Komunikacja: LAN: Intel 100 MBit;

WiFi: Broadcom 802.11g;

Modem analogowy 56k

Złącza zewnętrzne: 2 x USB 2.0, D-Sub (VGA ), Mikrofon, Słuchawki, LAN (RJ-45), Modem (RJ-11), PCMCIA typ II

Zasilanie: bateria: Li-Ion, czas pracy do 2h;

zasilacz: HP, 65W

System operacyjny: Microsoft Windows Vista Home Basic PL

Jestem bardzo zżyty z tym lapkiem, a pozatym nie mam kasy na nowy, więc bardzo ale to bardzo proszę o pomoc.

Jak dla mnie uszkodzony dysk lub jego kontroler. Bez drugiego dysku tego nie sprawdzisz.

Ok. Jak załatwię drugi dysk i go wepnę to jak sprawdzić czy to na pewno mój dysk jest uszkodzony. Ewentualnie jak sprawdzić kontroler.

@McDracullo: dzięki za szybką odpowiedź:)

Jak się uruchomi to znaczy że dysk, jak dalej będzie mieć problem to znaczy że to może być kontroler.

Dysk możesz też sprawdzić podpinając go to stacjonarki :wink:

Trzeba ją mieć…mam kieszeń USB…da się? I czym sprawdzać?

Dodane 22.03.2012 (Cz) 15:39

Żeby było śmieszniej to Linuxa Zenwalk zainstalowałem bez problemu…Ale ja potrzebuje pracować na Win:/ Ktoś ma jakiś pomysł co to może być, że nie przepuszcza mi instalki Win XP?

Dodane 23.03.2012 (Pt) 11:59

Rozkręciłem lapka na części pierwsze i wyciągnąłem i włożyłem baterie od biosu… Pomogło…Czy to mogła być przyczyna?