Laptop Samsung nie uruchamia się

Witam. Jak w tytule. Laptop Samsung nie uruchamia się od jakiegoś czasu. Bateria nie działa, ale nie jest to powód nieuruchamiania, ponieważ od dłuższego czasu laptop i tak był podłączony do zasilacza, który zdaje się działać (dioda się świeci po podłączeniu do gniazdka). Natomiast, gdy podłączy się laptop kablem zasilającym, to nie ma absolutnie żadnych diod (przed uruchomieniem), co wygląda tak, jakby problem był z gniazdem zasilającym.

Rozkręciłem w tym celu laptopa (laptop rozkręcany pierwszy raz, gwarancja i tak już poszła), ale nie widzę tam nic, co powodowałoby niedziałanie. Kabel jest dobrze podłączony do płyty głównej, jest tam natomiast taki mały czarny kabelek (od prawej strony), który zdaje się nie być oderwany ani też gdziekolwiek używany (jakby był “w zapasie”), ale nie widzę miejsca, w którym możnaby go wykorzystać.

Mogę ewentualnie podesłać jakieś zdjęcia, jeśli w czymkolwiek to pomoże.

Model laptopa: NP355V5C-S05PL

Zasilacz martwy?

Raczej sprawny.

Raczej nie oznacza 100% sprawny.

Dokładnie. Ja widzę jak na razie dwa ewentualne przypadki. Gniazdo zasilające, kabel zasilający/zasilacz. Nie mam niestety sprawnej baterii pod tego laptopa, by wykluczyć inne rzeczy, przez które mógłby nie działać, a zarazem potwierdzić przypuszczenia, podobnie z innym zasilaczem pod ten model, a szkoda wydawać pieniądze w błoto, bo o ile bateria przydać się może, tak zasilacz już niekoniecznie, z kolei samo gniazdo zasilające jest stosunkowo tanie.

Do sprawdzenia zasilacza wystarczy miernik lub dwie żarówki 12v w szeregu