Laptop samsung nie widzi karty graficznej

Posiadam laptopa Samsung np350v5c-s08pl który ma kartę graficzną zintegrowana i dedykowana. Ostatnio zauważyłem jak chciałem podłączyć laptopa przez kabel HDMI do tv że w ogóle nie było żadnej reakcji w laptopie po podłączeniu ekran się się pojawił na tv a laptop nie widział tv. Lapek ma zintegrowaną kartę Intel hd4000 jak się nie mylę i dedykowana Radeon hd7670m. Sprawdzałem w menadżerze urządzeń i w ogóle w spisie urządzeń nie było widać Radeona tylko kartę zintegrowaną ( włączyłem opcję pokazywania ukrytych urządzeń). Próbowałem zainstalować sterowniki do Radeona ale podczas instalacji wyskakiwał komunikat że nie można zlokalizować urządzenia w komputerze. Próbowałem inne sterowniki i szedł proces instalacji i na wykrywaniu urządzenia przeskakiwalo na koniec instalacji i w ogóle nic się nie zainstalowalo. Samsung posiada recovery uruchomiłem przywracanie do stanu fabrycznego i po zakończeniu procesu wywalalo bluescreen- sprawdzałem o co chodzi to wina sterowników od karty które fabrycznie były zainstalowane. Próbowałem kilka razy z recovery i dalej bluescreen. Postawiłem całkowicie nowego windowsa 8.1 system działa ale w menadżerze urządzeń karta dalej niewidoczna. Używałem SW update pobiera sterowniki do Radeona ale ich nie instaluje. Czy możliwe że po prostu karta graficzna padła na amen? Albo problem leży po stronie oprogramowania? Czy da się w ogóle coś z tym zrobić?

No to trzy opcje:

  1. Laptop nie ma karty dedykowanej tylko integrę
  2. karta dedykowana uszkodzona?
  3. może wyłączona w biosie
1 polubienie
  1. Laptop kartę ma, zawsze działała normalnie
  2. ogólnie miałem kiedyś zwarcie na płycie głównej, ale nie wiem możliwe żeby to uszkodziło karte?
  3. nie mam w biosie takiej opcji kiedyś juz to wałkowałem

Zwarcie? To na pewno się coś uszkodziło