Laptop Samsung NP350V5C nie włącza się, świeci dioda zasilania

sprzęt
laptop

(lapifors) #1

Laptop Samsung NP350V5C nie włącza się w ogóle, a jak w końcu zaskoczy, to po wciśnięciu przycisku POWER świeci się jedynie dioda, a brak obrazu na ekranie oraz brak jakiegokolwiek hałasu od środka laptopa (tak jakby płyta główna+wiatraki nie pracowały). Wczoraj (i dzisiaj rano) jeszcze działał a dzisiaj nie da rady go włączyć.
Po podłączeniu zasilacza muszę odczekać min. pół godziny zanim będzie można go włączyć, bo przez ten czas przycisk POWER w ogóle nie działa.

Czego to może być przyczyna i jak naprawić?

Dodam, że zamówiłem nowy wiatrak do laptopa, ponieważ tamten w ogóle nie działa, i czy coś to pomoże jak nowy wiatrak się zamontuje?

Laptop ma 6 lat.

30019982_180682852654948_741916152_n


(Veers) #2

To pytanie albo musisz skierować do wróżki, albo zadowolić się odpowiedzią ogólną: przyczyną może być uszkodzenie płyty głównej / sekcji zasilania / akumulatora / karty grafiki /matrycy … (i tak można wymieniać dalej i dalej …)

Na pewno da to tyle, że jeśli nowy wiatrak nie będzie działał - to nabierzesz pewności że to nie wina wiatraka, że laptop nie działa, i podejrzenie że jego opóźniona wymiana mogła się przyczynić do poważniejszej awarii.


(FXJ) #3

Dodam, że zamówiłem nowy wiatrak do laptopa, ponieważ tamten w ogóle nie działa, i czy coś to pomoże jak nowy wiatrak się zamontuje?

NIE! I po tym to nie mamy już o czym rozmawiać.

http://www.pclap-alert.pl - wyślij do serwisu i nich zrobią diagnozę płyty głównej


(Aziczek) #4

Niektóre laptopy sprawdzają na starcie (jeszcze zanim cokolwiek zobaczysz na ekranie) czy wentylator pracuje. Jeżeli nie, to odcina zasilanie. Może pomóc wymiana wentylatora ale nie musi.


(lapifors) #5

To była wina wiatraka. Dzisiaj wymieniłem wiatrak i laptop bez problemu się włączył, ale nadal procesor nie ma optymalnej temperatury.


(lapifors) #6

Pomogła wymiana wiatraka, dzisiaj wymieniłem, ale mimo wymiany wiatraka procesor nie ma optymalnej temperatury.


(Veers) #7

Wentylator to nie jest jedyny element chłodzenia - równie ważna jest pasta termoprzewodząca, która po 6 latach miała prawo stracić swoje właściwości. Należałoby więc gruntownie oczyścić sprzęt i wymienić pastę. Jeśli to nie przyniesie ŻADNYCH skutków - to znaczy że zużyły się elementy na płycie głównej i np. napięcie wychodzi poza optymalny zakres…


(lapifors) #8

Gdzie można kupić pastę termoprzewodzącą?


(Veers) #9

Hmmm - czy to podchwytliwe pytanie ? Może quiz? Czy pierwsza odpowiedź się liczy ? No i co można wygrać ?