Laptop Samsung RC720 nie widzi drugiej karty graficznej


(Matir Poniec) #1

Laptop Samsung RC720. Nie mogę zainstalować sterowników bo wyskakuje komunikat że nie ma takiej karty graficznej. W menadżerze urządzeń widnieje tylko karta Intel Graphics Family.

BIOS jest zaktualizowany do najnowszego i tam też nie ma informacji kartach graficznych. Dodam tylko że Laptop jest po wymianie HDD i nie ma Recovery. Dodatkowo na laptopie jest wyświetlany gorszy obraz(lekko migocze i podświetla lekko na niebiesko) niż na monitorze zewnętrznym.


(adam9870) #2

Instaluj sterowniki w kolejności chipset, sieć, grafika.

Instaluj sterowniki dopóki w Menedżerze urządzeń nie będzie żadnych znaków zapytania.

Uruchom Menedżer urządzeń i zobacz czy masz urządzenia ze znakiem zapytania. Jeśli tak kliknij na urządzenie prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości, w oknie które zostanie otwarte przejdź na kartę Szczegóły i z rozwijanej listy Właściwości wybierz Identyfikatory sprzętu.

Zaznacz którąś z pozycji i naciśnij CTRL + C aby skopiować identyfikator. Wklej zawartość schowka (prawy przycisk myszy - Wklej albo Ctrl + V) na http://www.devid.info/ albo na Google i poszukaj sterownika. Jak nie znajdziesz sterowników to próbuj z kolejną pozycją i kolejną.

Jak zainstalować sterowniki? Albo poszukaj pliku o nazwie typu SETUP. Albo zainstaluj sterowniki przez Menedżer urządzeń. Możesz kliknąć na określoną pozycję (z żółtym znakiem zapytania) prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce, gdzie znajdują się sterowniki.


(Dimatheus) #3

Hej,

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

:arrow: Jaka dokładnie jest ta druga karta graficzna - tzn. jaki producent i model?

Pozdrawiam,

Dimatheus