LAPTOP SAMSUNG S05PL vs. S06PL -?

Witam,

Pod koniec listopada tego roku chcę kupić sobie laptopa, mam na oku dwa samsungi… :

SAMSUNG NP-RF711-S05PL (3389zł.) :

http://allegro.pl/samsung-rf711-i7-2630 … 20509.html

SAMSUNG NP-RF711-S06PL (2949zł.) :

http://allegro.pl/samsung-rf711-i5-4x2- … 17117.html

Mam poważny problem który wybrać.Jeżeli ma ktoś z tych laptopów proszę o pomoc i wskazówki,podpowiedzi,spostrzeżenia.

Obydwa się praktyczne niczym nie różnią prócz procesorem :

S06PL : INTEL i5-2410M (2,3 Ghz do 2,9 Ghz w trybie Turbo Boost,2 rdzenie , 3mb)

S05PL : INTEL i7-2630QM(2,0 Ghz do 2,9 w trybie Turbo Boost,4 dzenie , 6mb)

Laptop będzie głównie używany w domu z przeznaczeniem nauki,przeglądania internetu i głównie do gier.

**1)**Moje pytanie który z tych procesorów jest lepszy i wydajniejszy ( do gier i wgl.). Czy warto brać tego droższego ?

**2)**Jeśli np. INTEL i7-2630QM ma 2Ghz a w trybie Turbo Boost osiąga 2,9 Ghz to czy jakaś gra która ma 2,9 Ghz mi “pójdzie” ???

**3)**Czy na tym laptopie (tym droższym ) pójdą gry : Gothic 3,4 ; Wiedźmin 1,2 ; GTA 4 ; Postal 3 …?Czy laptop nadaje się do gier ?

**4)**Czy kupić do niego podstawkę chłodzącą czy chłodzenie wewnętrzne(wbudowane) wystarczy ?

**5)**Może doradzicie mi inne laptopy : 17,3"LED HD,Grafika 2 GB,6 GB RAMu,dobry procesor,cena ok.3000zł.

**6)**pytanie spoza tematu , szukam myszki USB normalnych rozmiarów ze zwijanym kablem(tak jak w myszkach mini), nie mogę nic znaleźć, pomożecie …?

**7)**Boję się kupować w internecie, w jakich sklepach ( typu Neonet, MediaExpert,)mogę dostać te laptopy…?

Z poważaniem , proszę o odpowiedzi :slight_smile:

NARAzie !

Jeśli szukasz lapka do gier to musisz szukać z lepszą grafiką co najmniej Geforce 555 lub 560. Nie patrz takżę na 2GB pamięci tylko na typ pamięci. Lepiej mieć 1GB DDR5 miń 2GB DDR3.

Dostaniesz je w Vobis. Możesz na spokojnie podjechać, obejżeć i na miejscu zdecydować o zakupie. Ceny są podobne jak na Allegro: 3399 i 2999.

:roll:

  1. Za te pieniądze, żadnego z podanych laptopów. Są lepsze urządzenia np. HP DV7-6130ew lub HP DV7-6140ew.

  2. 2,9GHz jest osiągalne tylko na 1 rdzeniu. Maksymalne taktowanie na wszystkich rdzeniach to 2,6GHz. Poza tym do gier wystarczy i5-2410M

  3. Na podanych przez ciebie laptopach na ustawieniach low/medium powinni pójść. Na podanych przeze mnie na na “high”.

  4. Chłodzenie zewnętrzne nie jest potrzebne

  5. patrz punkt 1. oba o jakieś 50% wydajniejsze od tych Samsunga, 3 lata gwarancji, tuner telewizji cyfrowej, droższy z odtwarzaczem Blue-Ray

  6. Proszę

  7. Np. w Komputroniku - HP DV7-6130ew

Sam posiadam tego tańszego HP. Jakbyś miał jakieś pytania pisz, postaram się odpowiedzieć

Z tego co mi wiadomo HP strasznie się grzeją, nie wiem jak z najnowszymi ale wszystkie wyprodukowane w ciągu ostatnich trzech lat, z jakimi miałem styczność po chwili na kolanach mogły poparzyć.

@sla17 mój egzemplarz przy pracy biurowej(net, Word,Excel itp.) jest chłodny. Zaczyna grzać przy graniu, ale gra z laptopem na kolanach?