Laptop Samsung z Windows 10 hałasuje, obciążony procesor 99%

Witam

Mam taki problem że ja od około tygodnia mam Windows 10 (wcześniej był Windows 8.1) i kilka dni wcześniej podczas przeglądania internetu oraz oglądania filmików na YouTube laptop zachowywał się normalnie, ale dzisiaj jak chciałem zobaczyć pliki z mojego smartfona przez USB to laptop zrobił się bardziej głośny na maksa że zwiększyły się temperatury procesora aż do około 76 stopni i zamykanie okna z plikami smartfona nadal hałasuje!

Dodam że jak uruchomiłem Windows 10 w trybie awaryjnym to laptop jest cichy.

Laptop ma dwurdzeniowy procesor Intel Pentium B970 2,30 GHz, zintegrowaną grafikę Intela oraz 4GB RAMu DDR3

474aa47e9c46.png

23399ba1698c.png

(MacGregor) #2

Możliwe że na telefonie był wirus który rozpowszechnia się przez port USB.

W moim smartfonie nie ma wirusów bo jest zainstalowany antywirus Avast

(IPSEN) #4

Uruchom -Process Explorer-zaznacz >Options>VirusTotal.com>Check VirusTotal.com-pokaż  okno procesów z programu

(MacGregor) #5

I jeśli uważasz że dzięki tej aplikacji uważasz że jesteś bezpieczny muszę cię rozczarować ale tak nie jest. Dodatkowo prawdopodobne jest że wyszukuje ona tylko zagrożenia dla systemów mobilnych nie komputerów.

Ale w moim laptopie też jest zainstalowany antywirus Avast

Już nie ważne, to chyba wina systemu Windows 10 że laptop jest obciążony jak wchodzę na pliki telefonu przez USB, bo w Windows 8.1 nie było takich problemów. Zostanę przy Windows 10 i poczekam aż naprawią błędy w Windows 10

(hubert987) #7

przejedź antywirusem wirus mugł przejść ze starego systemu.

Również sprawdź menadżer zadań czy nie ma podejrzanych procesów.

Obecnie dzisiaj nie ma takich problemów z hałasowaniem laptopa więc problem rozwiązany :slight_smile: