Laptop sie grzeje, zawiesza i wylacza

Przeczyscilem go z kurzu,w pierwszy dzien było jakby lepiej później znów to samo.

Czy winą mogą być wirusy,czy konieczne jest przeinstalowanie systemu ?

Czyściłem go wieloma programami od malware i wirusów,nic to nie dało.Co robić ?

Cóż to za laptop? Ile ma latek? Czy była przeprowadzana konserwacja chłodzenia w serwisie (razem z wymianą past termoprzewodzących / termopadów)? Inne problemy: typu wyświetlanie artefaktów na ekranie, problemy z włączeniem sprzętu, BSODY? Czy monitorowane były temperatury? Jaka jest kondycja dysku twardego ?

To czyszczenie z kurzu to było z rozbieraniem czy “dmuchanie” sprężonym powietrzem ?

Komp trochę pracuje i wyłącza się pod obciążeniem, tak?

Daj nam na początku link do zdjęcia z raportu SMART dla dysku (program HDD tune zakładka health) lub jeśli nie możesz na tym kompie to podłącz dysk za pomocą przelotki USB pod innego PC

Asus K 52J

Będzie miał coś koło 5 lat.

Nie była przeprowadzana konserwacja.

Co do komunikatów na ekranie to wyskoczył raz taki: “Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność”

Temperatury były monitorowane,program Core Temp aktualnie pokazuje temperature dysku 75 stopni,zdarzało się że pokazywał 88 stopni,natomiast program HD Tune pokazuje temperature 54 stopnie,dlaczego tak nie wiem.

Czyszczenie kurzu to rozkręcenie dolnej części laptopa i dmuchanie powietrzem własnym oraz czyszczenie pędzelkiem.

Komp wyłącza się dokładnie tak jak piszesz,popracuje trochę zagrzeje się i jak jest większe obciążenie to się zawiesza i wyłącza,później trzeba kilka sekund odczekać bo nie da sie go ponownie przyciskiem wlaczyc.

Nie wiem czy to to samo,ale mam prorgram HD Tune anie HDD,ale zakładka health występuje.

569141dbc1bd4_Beztytuu.thumb.png.76e70d7

Zalecam wymianę past i termopadów na początek…

Wyświetlony komunikat może wskazywać na przegrzewającą się kartę graf. (choć nie jest to jednoznaczne) 

Temperatura HDD za wysoka !

Parametr BF wskazuje na częste “wstrząsy” dysku podczas pracy i nie mówimy tu o delikatnych drganiach tylko gwałtownej zmianie położenia w bardzo krótkim czasie (niekoniecznie upadek).

Parametr C7 sygnalizuje problemy z komunikacją dysku i kontrolera (w stacjonarce bym powiedział bym, że kabel SATA do wymiany)  - może być spowodowana temperaturą, przez co elektornika wariuje… Generalnie temperatura dysku powyżej 55’C to już powód do zmartwień…

Wyłączanie się kompa to zbyt wysoka temperatura CPU.

Używasz lapka 8h+ dziennie ?? Sporo…

P.S. tak literówka program to HD Tune…

Jaki koszt takiej wymiany ?

Gdzie wyczytałeś,że 8 godzin? w dni robocze jest to kilka godzin.

Laptop nie jest uzytkowany na biurku wiec stad moze te wstrzasy i podwyzszona temp.

Czy może to być wina wirusa? Właśnie robie reinstal systemu,zobaczymy czy pomoze.

W twoim modelu to akurat odkręcenie kilku śrubek - czyli koszt samej pasty, np:

http://allegro.pl/arctic-cooling-mx-4-pasta-termoprzewodzaca-4g-i5556882732.html

takiej używam i polecić mogę z czystym sumieniem.

P.S. Ilość godzin pracy dysku podzieliłem przez wiek laptopa 5 lat - wychodzi ok. 8h pracy na dobę :wink:

Problem został rozwiązany.Rozkręciłem laptop ponownie,okazało się że we wiatraczku leży ułamany jakiś plastikowy kawałek i grudka kurzu,wyciągnąłem to i wróciło chłodzenie.Nie wiem jakim sposobem tego wcześniej nie zauważyłem.

A tak na przyszłość, tę pastę to gdzie się nakłada ?