Laptop sie grzeje

witam mam laptopa toshiba tecra a9 i mam z nim problem bo bateria mi trzyma tylko 30 min i mam takie pytanie ile powinien sie ładowac? Bo u mnie po godzinie jest pelna i juz swieci ze na ladowana i nie laduje i jak odłacze to procenty bateri szybko spadaja. Co zrobic?

Laptop stary? Możliwe, że swoim traktowaniem popsułeś baterię. Powinieneś ładować ok. 3h.

Na początku baterię należy zawsze sformatować.

laptop ma rok. do tej pory bylo dobrze ale teraz od kilku dni tak slabo trzyma. Byla formatowana

Może to nie wina baterii tylko systemu i programów jakie pracują w tle? Zabootuj jakiś inny goły system może być Linux lub jakiś Windows np: Bart PE lub coś takiego. I wtedy zobacz jak długo będzie trzymała bateria. Jeśli sytuacja się nie zmieni to będziesz wiedział że to wina sprzętu, baterii lub laptopa. następnym krokiem jest podmiana baterii na inną dobrą (pożycz od kogoś) jeśli sytuacja ciągle się nie zmieni to wina laptopa (czeka go serwis) jeśli się poprawi to wina baterii (zakup nowej).

na laptopa nic nie bylo wgrywane wiec nie sadze zeby to wina programow w tle

może po prostu bateria siadła bo baterie nie są wieczne :smiley:

no wiem ze nie sa wieczne ale zeby tak nagle?

Słuchaj telepatycznie niczego nie osiągniesz, musisz zacząć coś sprawdzać żeby wykluczyć jedno albo drugie. Po za tym ty nie musiałeś niczego instalować czasami samo się coś zainstaluje z netu? Ale najważniejsze to zacznij coś z tym robić! np. pożycz baterię lub daj ją komuś do sprawdzenia jeśli sam nie wiesz jak to zrobić.

Może być wirusik :wink:

baterie w laptopach sie nie formatuje/formuje

to identyczna technologia jak nowe baterie w tel które nie wymagają tego procesu

Po roku to nie tak znowu nagle. Baterie nie są wieczne, jak już ktoś wcześniej nadmienił. Jeśli przez ten bity rok jechałeś non stop na baterii przy intensywnej eksploatacji, to możliwe, że po prostu bateria kończy swój żywot. Jedne są trwalsze inne mniej. Podejdz do pierwszego lepszego serwisu, to za grosze Ci powiedzą, czy to wina baterii, bo to dosłownie chwila roboty. Tutaj zdalnie nic konkretnego Ci raczej nikt nie poradzi, bo to wymaga (małej bo małej) ale jednak diagnostyki.