Laptop się grzeje!

Witam,od razu mówię,iż NAPRAWDE nie wiem,gdzie zalozyc ten temat. Proszę o nie usuwanie go,lecz przeniesienie w odpowiedni dział.

A więc: posiadam Laptopa Toshiba Satellite L300-1AS.

Od kilku tygodni strasznie się grzeję. Kiedy pogram kilka minut temperatura procesora to ponad 80 stopni! A powinno być Koło 50…

Planuje go wyczyścić,lecz nie wiem jak to zrobić. Proszę o pomoc.

  1. Zakup pojemnika ze sprężonym powietrzem, powinny być w każdym sklepie ze sprzętem komputerowym

  2. Odkręcić pokrywy w spodniej części laptopa ( bez zasilania )

  3. Zmontować pojemnik z dyszą

  4. Odwrócić do góry dnem i skierować strumień powietrza w miejsca zanieczyszczone. Powtórzyć kilka razy.

  5. Zamknąć i zakręcić pokrywy

PS. Pomaga też ustawianie laptopa do pracy na podstawce wentylacyjnej.

Masz w domu odkurzacz? Potrafisz zlokalizować w laptopie otwory/kratki wentylacyjne wlotowe i wylotowe? To spróbuj najpierw possać odkurzaczem. Oczywiście laptop wyłączony z wyciągniętym aku.

To pierwsza deska ratunku, bez-kosztowa w przypadku laptopów i często dająca niezłe efekty. Nawet nie trzeba nic rozkręcać.

Świetne rozwiązanie dla nowych laptopów- warto takie coś robić co kwartał.

Niestety Tośka L300 to stary model i podejrzewam, że całe 3 lata zbierał kurz. Jak zbił się kurzowy filc na radiatorach, to tylko rozbiórka pomoże. Często po 2 latach trzeba w budżetowych laptopach pastę termo wymieniać na bloczkach.

Ja dodam od siebie że przydałoby się przejść do jakiegoś zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego aby:

  1. oczyścili wentylaroki z kurzu,

  2. położyli ŚWIEŻĄ pastę termoizolacyjną

O ile pierwszy punkt jest oczywisty to często zapomina się o tym drugim. W moim przypadku ASUS (2-letni) grzał się tak bardzo że sam się wyłączał. Okazało się że (oprócz kurzu na wentylatorku) pasta termoizolacyjna się pokruszyła ze starości i praktycznie nie spełniała nawet w 1% swojej roli.

Zrealizowanie tych dwóch punktów przyniosło w moim przypadku znaczne obniżenie temperatury pracy procesora (z około 70 stopni na jakieś 50 stponi) oraz istotne wyciszenie sprzętu. A koszt to całe 30 zł :smiley:

CIEBIE COS POGRZAŁO

CZY PRZEGRZEWANIE SIE LAPTOPA TO JEST TEMAT DO DZIAŁU BEZPIECZENSTWO, USUWANIE WIRUSOW ?? :stuck_out_tongue:

Identyczna sytuacja jak u mnie. Do tego niezły szum. Parę razy silnie dmuchnąłem (gębą, nie odkurzaczem) w otwór wentylacyjny… Zrobiło się cicho i chłodno =D>

A i warto też przeczytać instrukcje na pojemniku ze sprężonym gazem :wink: Nie wstrząsać i odpowiednio trzymać spray podczas czyszczenia.

Możesz też pójść do 1 z oddziałów Primakomp i tam w godzinach od 10 do 14 jest happy hours i za 20zł czyszczą laptopy i kontrolują temperatury. Z góry mówię, że nie korzystałem z ich usług i nie wiem czy w każdym mieście jest serwis.

Oddziały:Biała Podlaska, Częstochowa, Gdańsk,Katowice, Kielce, Kraków,Lublin, Łódź, Płock, Poznań,Przemyśl,Rzeszów,Wrocław, Warszawa