Laptop się grzeje

Mam problem z laptopem, strasznie się grzeje.

Oto temperatury z programu Hardware Monitor http://wklej.to/UzZ8I

Proszę o jakieś rady, co mogę zrobić w takim przypadku, czy są to faktycznie wysokie temperatury, dodam, że laptop jest jeszcze przez 2 miesiące na gwarancji, czy warto go w takim razie oddać do serwisu. Z góry dziękuje za pomoc.

Czyściłeś go kiedykolwiek z kurzu w środku + zmiana pasty ?

nie, nie bardzo się znam na tym

To jest HWMonitor http://www.dobreprogramy.pl/szukaj.html?q=hwmonitor Gdzie są w Twoim raporcie temperatury ?

Oto temperatury

post-270763-0-19422000-1421621458_thumb.

Temperatury są dość wysokie ale dopuszczalne.Monitoruj je na bieżąco tym programem.Sprawdż czy z wylotu wydostaje się ciepłe /gorące/ powietrze.Laptop powinien stać na gładkiej powierzchni ew.podstawka

Uruchom task manager /Menadżer zadań /PPM na dolny pasek,sprawdż jakie jest użycie procesora,czy się wacha.

W stanie spoczynku powinno wynosić 3-4 % Przeczyść system Ccleanerem.W grę może wchodzić też zawirusowanie.

Rozumiem, tak wydostaje się ciepłe powietrze i co kilka minut laptop głośno działa, próbując się schłodzić. Laptop leży na biurko, jednak mimo to grzeje się.

 

Ja mam nadzieje, że kolega o dopuszczaloności takich temperatur mówi tylko w przypadku jakiegoś większego obciążenia.

Bo jeżeli mówimy o przeglądaniu neta, albo filmów to W ŻADNYM WYPADKU się nie zgodzę na te 73 stopnie.

 

Laptop podczas przeglądania neta/słuchania muzyki itd ma oscylować w granicach 40-60 stopni max.(te 60 bardzo rzadko :P)

 

Laptop ewidentnie do czyszczenia. Osiąga 73 stopnie przy obciążeniu 5% :slight_smile: Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to nie dopuszczalne.

 

Jak Ci to uwzględnią w gwarancji to ślij jak nie to oddaj go do serwisu u siebie gdzieś, albo oddaj jakiemuś koledze co wie jak to się robi :slight_smile:

Nie ma mowy o samodzielnym czyszczeniu mając gwarancję.

Serwis i niech zrobią przegląd.

Stalesz: użycie procesora w stanie spoczynku 2-3%. Przeczyściłam laptopa CCleanerem. 

W tym momencie laptop oscyluje w granicach 55 stopni, ale dopiero co go włączyłam, niestety po kilku godzinach temperatura znacznie wzrasta. Temperatury które podaje były mierzone przy małym obciążeniu - przeglądanie internetu.

Cześć,

 

Skorzystaj z gwarancji którą jeszcze posiadasz i oddaj sprzęt do wyczyszczenia.

Nie ma bata. Jak od nowości nic nie było robione to tylko to zostaje.