Laptop sie mocno grzeje

Przepraszam,nie wiem czy w odpowiedniej rubryce pisze ale nie znalazlem innej,blizszej problemowi.

Moj laptop DELL XPS 1530 po 5 minutach pracy jest bardzo cieply,po 10 na touchpadzie mozna jajka smazyc.

Zrobilem everestem analize.Wyglada na to ze 1 rdzen pracuje na 100 procent,drugi w ogole sie nie rusza.Temperatury sa w granicach nawet do 75 stopni! !!

Ale w raporcie nie ma zadnego istotnego problemu do rozwiazania.Wirusow brak,jakistam spam sie poniewiera,niszczony 3 razy dziennie.

Gdzie moze byc problem?Wentylator nie jest zakurzony.

polecam wsadzić go na 2 godziny do zamrażarki wcześniej owijając folią przeźroczystą.

dobra trochę rad bo się na tym za bardzo nie znam, a znajomy miał laptop i podobny problem, troche mu to pomogło:

Wyłącz zbędne programy które zapewne się włączają przy starcie komputera. Wyłącz wszystkie anty itp. sprawdź liczbę procesów które tak wpływają na stan użycia twojego procka.

PS. jak sprawdziłeś tą temperaturę?

Asus F3SG: CPU 73 C, GPU 67 C, dysk 40 C, więc nie masz czym się martwić. Sprawdź tylko co tak wykorzystuje procesor.

Jeśli laptop jest na gwarancji oddnieś go do sklepu w którym go kupiłeś i/lub serwisu i tam przedstaw problem. Jeśli nie jest już na gwarancji również oddaj go do serwisu (tylko przygotuj się na zapłatę) bo z laptopem za dużo nie zdziałasz jeśli nie masz w tym mnóstwa doświadczenia. Uwież mi, że cholernie łatwo jest coś zepsuć nawet jeśli tak naprawdę niczego się jeszcze nie dotknęło :frowning:

procesor Ci się “kisi”, a ja mam 45 st.

wygląda na niepoprawne zamontowanie chłodzenia na procku, te lapki się nie grzeją zbytnio :wink: poza tym zwykle procek jest w lewym górnym rogu kadłubka, pod touchpadem jest twardy, może on się przegrzewa co by oznaczało, że jest wadliwy lub masz dysk 7200obr ale i ten nie powinien aż tak mocno oddawać temp. w okolice touchpada.

Temperatury mierzone pod pełnym obciążeniem, ale u thalesa procek też jest wykorzystany w 100%. Normalnie mam niecałe 60 C CPU i GPU i 36 C dysk, ale podobno w tym lapku to normalne. Układ chłodzenia niedawno czyszczony :smiley: Co prawda mam AP094C, ale procek ten sam.

To, że jeden rdzeń jest wykorzystywany jest normalne. Tylko niektóre aplikacje potrafią wykorzystać dwa rdzenie. Jeśli jeden rdzeń jest cały czas obciążony w 100% to coś jest nie tak.

…uruchom menadżera zadań i zobacz jaki proces żre te 100% - nie widze nic prostszego :?:

to i tak dużo, tyle mam pod obciążeniem np. Podczas komplikowania płyty z systemem