Laptop się na chwilę włącza a potem się wyłącza - Lenovo G700

(Kooite) #1

Hej! Mój laptop (Lenovo G700 wersja z Pentiumem 2020M 2 rdzenie po 2.4Ghz) prawie w ogóle nie daje oznaków życia. Przy kliknięciu przycisku power zaświeci się tylko lampka przy webcam’ie na ułamek sekundy. Kontrolka power w ogóle się nie świeci. Próbowałem go włączać na różne sposoby - z baterią i zasilaniem, z samą baterią i z samym zasilaniem. I nic, aha i przy ładowaniu się świeci kontrolka ładowania baterii, wg niej bateria jest pełna. Jeszcze w czwartek wieczorem grałem w grę przeglądarkową(!), a w piątek po południu nie dawał oznaków życia.

(Giiixxxx6) #2

Hej!

Miałem podobny problem ze swoim G710. Po wciśnięciu power uruchamiał się (i tak jak u Ciebie świeciła się LED przy Webcam’ie), a za dosłownie sekundę się wyłączał (tak, jakbyś jechał na samym kablu, a nagle odcięto prąd). Zdarzyło się pare razy, za każdym wyciągałem baterię na +/- 30mn i po ponownym jej włożeniu laptop wstawał.

(Kooite) #3

Zrobiłem tak i poczekam te ±30min :wink:

Edit: Nie działa :slightly_frowning_face:

(Kooite) #4

Odświeżam.

(iJuliusz) #5

Spróbuj bez baterii i kabla nacisnąć Power i przytrzymać 20 sekund

(Kooite) #6

Potem włączyć normalnie?

(iJuliusz) #7

Tak.

(Kooite) #8

Nie działa :slightly_frowning_face:

(iJuliusz) #9

Pokombinuj z dyskiem i pamięcią, jak w rozwiązaniu.

(Kooite) #10

Ok, ale teraz jestem poza domem i wrócę dopiero 1 stycznia, wtedy sprawdzę :slightly_smiling_face:. Dodam również, że karta graficzna w laptopie - NVIDIA GeForce 720M uległa kilka miesięcy temu uszkodzeniu, wyświetla pasy zamiast obrazu.

(iJuliusz) #11

No to udanej imprezy :slight_smile:

Może to też wina sterowników lub odświeżania ?

Ale to po 1 stycznia …

(Kooite) #12

Kilka dni przedtem instalowałem Win7 Home Premium 64-bit i nie udało się ściągnąć wszystkich sterowników. Podejrzewam, że NVIDIA wyszła z gniazda, po kilku uderzeniach irytacji :V PS: Również życzę udanej imprezy :smile:

(Kooite) #13

Jestem już w domu i mogę dalej sprawdzać/naprawiać laptopa.

(iJuliusz) #14

Szybko wróciłeś :wink:

Sprawdź dokładnie dysk i RAM.

Kiedyś naprawiałem uszkodzony przycisk Power w laptopie.
Pęknięty był plastik pod guzikiem od zbyt mocnego wciskania.
Robił niekontrolowane restarty laptopa, gdy kawałek plastiku przytrzymujący guzik “w powietrzu” przesuwał się pod guzik i naciskał mikrostyk Power.
Naprawiłem, działa już 3 lata :slight_smile:

(Kooite) #15

Sprawdziłem RAM i dysk, wyjąłem, przedmuchałem, włożyłem… Dalej nie działa. Dysk to Jakiś Seagate SSHD 1TB, a RAM od Samsunga 4GB. Nie wiem jak się dobrać do przycisku Power :V. Muszę w Internetach poszukać.

(iJuliusz) #16

To jest jedynie sugestia.
Ale na YT można znaleźć sporo filmików o tym modelu.
Wymiana klawiatury, rozmontowanie itp.
Gdy pod dolną klapą znajdziesz baterię do BIOS to ją wyciągnij na czas filiżanki kawy. Tego jeszcze nie sprawdzałeś.

(Kooite) #17

Właśnie ja widziałem, bo jest na wyciągnięcie reki, i myślałem o niej. Posprawdzam filmiki na yt.

(Kooite) #18

Właśnie wyjąłem tą baterię i odczekam te 20 minut :slight_smile: