Laptop się nagle się wyłącza

Hej,

dzisiaj złapał mnie problem z laptopem, Toshiba L750-1L9, Windows 7 SP1 64bit, że podczas ładowania baterii NAGLE wyłącza mi się komputer, bez resetu. Patrzyłam na dziennik zdarzeń i widnieje coś o Kernel Power, ale nie wiem czy dobrze ten problem sprawdziłam.

Pomóżcie mi, bo często pracuję przy komputerze i ten problem jest dla mnie bardzo ryzykowny :frowning:

 

 

Zacytuj całe zdarzenie, kernel power to broblem jądra systemu z zasilaniem, możliwe że sterownikiem chipsetu, ale bez czytelnego komunikatu błędu raczej nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi.

To się stało podczas ładowania baterii, nagle wyłączł mi sie laptop. Uruchomiłam go i przeczyłatam “Krytyczne”  mówiący

"System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

Kernel Power, ID 41(63).

 

Teraz zamknęłam laptopa i uruchomiłam. W dzienniku widnieje tylko “błąd” w tej chwili “Sesja >>Microsoft Security Client OOBE<< została zatrzymana z powodu następującego błędu: 0xC000000D”

Kernel Even Tracing ID 3

Kernel Power: https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-us/308cbcb3-46ce-4f74-85f9-d87ce4cef0d6/kernel-power-event-id-41-task-category-63-spontaneous-improper-shutdowns-and-reboots?forum=w7itproperf

Zaś błąd 0xc000000d opisany tu: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/session-microsoft-windows-setup-stopped-due-to-the/ef464015-5863-e011-8dfc-68b599b31bf5?auth=1

 

Oba wspominają o uszkodzeniu dysku twardego.

Problem rozwiązany. Wystarczyło usunąć plik EppOobe.etl z folderu ProgramData/Microsoft/Microsoft Security Client/Support

I juz nie ma błędu i krytycznego o Kernel Power.

 

Przepraszam, ale problem nadal występuje.

Dodaję, że komputer mi się nie zgrzewa i szybko chodzi.Jedynie tylko to nagłe wyłączenie podczas ładowania baterii.

I zauważyłam jedną rzecz dzisiaj, że kiedy dochodziło ładowanie do 90%, nagle zaczeło zniżać się do 70.