Laptop się nie uruchamia


(PYZ24) #1

Witam, chciałem odpalić dziś mojego, dość wiekowego, laptopa i spotkała mnie dość przykra niespodzianka, a mianowicie w trakcie ładowania się systemu (Win XP) laptop po prostu gasł, wyjąłem baterię i podłączyłem do kabla - nic, a jak włożyłem baterię to tylko zapałała się na chwilę dioda ładowania i to wszystko. Domyślacie się co mogło się stać? Ja na tym kompletnie się nie znam. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.


(_tommy_) #2

Próbowałeś włączyć laptopa na samym kablu?

Jesteś pewny tej ładowarki? Być może ona nie daje napięcia, być może uszkodzone jest gniazdo podłączenia ładowarki.


(JNJN) #3

Lub serwis.


(PYZ24) #4

Próbowałem włączać na wszystkie sposoby i nic, tylko jak uruchomię z baterią + podłączony kabel to migną kontrolki od Caps, Num i Scroll locków i to wszystko. Ładowarki raczej działa poprawnie, bo jak pisałem, jak podłączę do laptopa z baterią to kontrolka ładowania świeci. Może to gniazdo… Chyba najwyższy czas odwiedzić serwis :wink:


(Maciej Zyk) #5

Jeśli jest wiekowy to serwis wyjdzie drożej niż kupno innego, używanego.


(PYZ24) #6

Też prawda ;D Dzięki wszystkim za pomoc :wink:


(bachus) #7

Jaki model laptopa?


(PYZ24) #8

HP Pavilion Ze2000


(bachus) #9

Najczęściej w tym modelu to nie odklejający się GPU, ale PC35 10u/35v (malutki, brzydki i smutny w wymianie kondensator). Możesz iść do serwisu i na wstępie o sprawdzenie tego, ale też ktoś weźmie trochę kasy (samo rozkręcenie i skręcenie laptopa to dla sprawnego serwisanta min. godzina).


(PYZ24) #10

A naprawa tego ile by mniej więcej kosztowała?


(bachus) #11

Ciężko powiedzieć, ja hobbysta z młotkiem i suszarką, co czasem dostaję jakiegoś laptopa do “zabawy” i sobie grzebię. Sama robota rozkręcanie i skręcanie to już sporo dla serwisanta a nie wiadomo, co się zepsuło - jak totalnie “nie odzywa się”, to pewnie ze 150zł ktoś weżmie… Jak trafisz na dobrego serwisanta, co Cię nie skasuje dużo za diagnozę i np. nie powie, że trzeba wymienić GPU za 400zł, to można próbować.