Laptop się nie włacza, nie mogę wejść do biosu

(Snufi) #1

Witam, 

nie włącza mi się laptop, po ukazaniu sie ekranu Toshiba Leading Innovation, następnie znika i pojawia się czarny ekran z białym paskiem malutkich w lewym górnym rogu i nic więcej się nie dzieje, co może byc tego przyczyną?

(Kazdan63) #2

Model laptopa ?

(Snufi) #3

L300 2C5

(mrFreeze) #4

Odłącz dysk i zobacz czy wtedy wejdziesz do biosu bez dysku.

(Snufi) #5

Ok, jutro się tym zajmę, i dam znac oraz edytuje posta.

(Kazdan63) #6

Może być dysk do wymiany . Miałem taki przypadek , że system wystartował z SSD po odłączeniu HDD . Wejście do BIOS-u UEFI było niemożliwe .

(Snufi) #7

Również po odłączeniu dysku jest ten sam problem i nie mogę wejść do biosu.

(JNJN) #8

Jak dostaniesz się do baterii na płycie, to wyjmij ją na 10 minut (laptop odlączony od zasilacza i wyjęty akumulator).

Lub uszkodzony np: padła grafika, inne?

(Snufi) #9

Po odłączeniu RAMU oraz dysku na jakieś 10 minut oraz ponownym wsadzeniu wszystko działa juz dobrze, uważam ze problem był w kości RAM ponieważ była odpięta, lub źle wpięta.

Chciałbym prosić róznież o sterowniki do WiFi tego laptopa bo tylko tych nie mogę znaleźć

(mrFreeze) #10

Wszystko pięknie tylko napisz może model tego laptopa :slight_smile: jak to Toshiba to na dole na naklejce PSC… podaj cały symbol.

(Polski Derp) #11

Cześć,

przecież został podany model lapa

Pozdrawiam,

(mrFreeze) #12

Tak tego nie zauważyłem mimo wszystko potrzebuje PSL… spod laptopa (nie PSC) oraz jaki system i ilu bitowy.

(Snufi) #13

XP 32 bit, PSLB8E-I5J00RPL

(mrFreeze) #14

Sprawdź ten

http://support1.toshiba-tro.de/tools/updates/atheros-wlan/atheros-wlan-xp-9204190.zip

(Snufi) #15

Działa, dzięki.