Laptop się nie włacza, nie mogę wejść do biosu

Witam, 

 nie włącza mi się laptop, po ukazaniu sie ekranu Toshiba Leading Innovation, następnie znika i pojawia się czarny ekran z białym paskiem malutkich w lewym górnym rogu i nic więcej się nie dzieje, co może byc tego przyczyną?

Model laptopa ?

L300 2C5

Odłącz dysk i zobacz czy wtedy wejdziesz do biosu bez dysku.

Ok, jutro się tym zajmę, i dam znac oraz edytuje posta.

Może być dysk do wymiany . Miałem taki przypadek , że system wystartował z SSD po odłączeniu HDD . Wejście do BIOS-u UEFI było niemożliwe .

Również po odłączeniu dysku jest ten sam problem i nie mogę wejść do biosu.

Jak dostaniesz się do baterii na płycie, to wyjmij ją na 10 minut (laptop odlączony od zasilacza i wyjęty akumulator).

 

Lub uszkodzony np: padła grafika, inne?

Po odłączeniu RAMU oraz dysku na jakieś 10 minut oraz ponownym wsadzeniu wszystko działa juz dobrze, uważam ze problem był w kości RAM ponieważ była odpięta, lub źle wpięta.

 

 

Chciałbym prosić róznież o sterowniki do WiFi tego laptopa bo tylko tych nie mogę znaleźć

Wszystko pięknie tylko napisz może model tego laptopa :slight_smile: jak to Toshiba to na dole na naklejce PSC… podaj cały symbol.

Cześć,

przecież został podany model lapa

 

Pozdrawiam,

Tak tego nie zauważyłem mimo wszystko potrzebuje PSL… spod laptopa (nie PSC) oraz jaki system i ilu bitowy.

XP 32 bit, PSLB8E-I5J00RPL

Sprawdź ten

http://support1.toshiba-tro.de/tools/updates/atheros-wlan/atheros-wlan-xp-9204190.zip

Działa, dzięki.