Laptop sie nie wlacza

Elo.

Pewnego razu scial mi sie komp, i od tego czasu nie da rady go wlaczyc.

Wlaczam go, laduje sie w /cenzura/ dlugo ekran gdzie pisze SAMSUNG F2 for setup, F4 for Recovery (przywracanie systemu). Jak juz przeskoczy z tego na ten czarny ekran, to po jakims czasie wyskakuje:

Boot From AHCI CD-ROM:

Operating System not found

Czyli, ze cos z systemem operacyjnym, i dyskiem cd. XP( dotychczasowy system, pierwotnie vista ) wgl nie czyta, visty chyba tez, choc nie pamietam. Za to jak sie wlozy Windows 7, to wyskakuje okno instalacji, taka tabelka z dyskami itp., ale nie wyswietka dyskow. I jak sie klika dalej, to wyskakuje cos w stylu: Prosze zaznaczyc dysk twardy cos tam. No, ale dyskow nie wyswietla, wiec nie moge zaznaczyc. Wnioskuje wiec, ze cos pierdolnelo chyba dysk, przez co nie mam systemu operacyjnego, i dlatego tez nie moge zrobic recovery. No, ale mam nadzieje, ze jestem w bledzie, lub mozna to po domowemu naprawic, bo szczerze mowiac nie mam kompletnie ochoty wysylac go do serwisu, gdzie zwykle przetrzymywali go w /cenzura/ dlugo, do tego teraz swieta, wiec jak mi go oddadza na ferie, a na dolnym sa 14 lutego to bedzie dobrze -.-

Prosze was wiec strasznie o pomoc, no chyba, ze nic z tym nie mozna zrobic i trzeba wyslac do serwisu.

Jeszcze raz prosze :*

Dodane 21.12.2010 (Wt) 19:18

bump

Wejdź do Biosu (F2) i sprawdź, czy tam widzi dysk.