Laptop się nie włącza

Masz płytę z systemem? Włącz komputer bootując go z płyty. Gdy uruchomi się ekran z opcją Napraw komputer, należy ją wybrać, a w konsoli wpisać:

chkdsk C: /R

. Gdy proces się zakończy, można spróbować uruchomić komputer ponownie. Powinno zadziałać.

Ano tak, gdzie ja mam głowę ;p z F8 też się da, a ja szukam drogi naokoło :stuck_out_tongue: Plików Ci żadnych nie skasuje, ale Windows powinien wstać.

Narzędzie do naprawy systemu windows, które sie odpaliło zadziałało mi tylko raz:) ale powinna wisie cudna opcja “wyświelt pozostale opcje naprawy” czy cos takiego. i tam mozna wybrać konsolę (czarny ekran, biale literki). I tam trzeba wpisać moje polecenie, po wybraniu poprawnej instalacji systemu windows. Jeśli to nie pomoże to przyznam, że często za taki stan rzeczy winię badsektory na dysku. Jeżeli masz możliwość zainstalowania programu HD Tune (znajdziesz go tutaj, na dobrych programach) to uruchom moduł dostępny w jego ostatniej zakładce. Zapewne wyswietla sie czerwone pola w początkowej części diagramu.

To dobrze:) jedak sprawdź sobie stan dysku programem który poleciłem.

W wierszu poleceń wpisz

kliknij Enter i jak pojawi się ten komunikat

Wpisz t i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Dla mnie zawsze ważną rzeczą jest screen z wykonanego skanu z pierwszej zakładki w HD Tune. Pozwalają ocenić czy przypadkiem początkowe fragmenty dysku nie robią problemów z dostępem do danych. Jeżeli możesz, zamieść.