Laptop sie nie włącza

Od wczoraj Fujitsu siemens Amilo pa 2510 nie włącza się. Pali się tylko dioda zasilania reszta nie. Po chwili słychać kręcenie wiatraków. Nic nie ma na ekranie. Nie słychać żadnych piknięć , dzwięków uruchamiania systemu :frowning: Co to może być?

Może to być chipset, układ graficzny, procesor, układ zasilania itp…

Wyjmij dysk i odpal. Jak się nie uruchomi, to oddaj do serwisu na diagnozę.

POTRZEBA WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

 

Nie jest to młody sprzęt zapewne ? Czy dokonywana była kiedykolwiek jakaś konserwacja ? Jeśli nie to czy temperatuy ostatnio nie były wysokie, sprawdzałeś je ? Nie było przygody żadnej z cieczami w okolicy komputera ? Czy korzystałeś ze sprzętu w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza ? Czy sprzęt był przenoszony i poddawany wysokim amplitudom temperatury (znasz zasady aklimatyzacji sprzetu) ? Może ostatnio go rozbierałeś i został źle złożony?

 

Jakieś inne objawy w ostatnim czasie - znikanie obrazu (tzn przerwanie w jego wyświetlaniu), problemy z włączaniem (raz normalnie się uruchamiał a raz wcale), BSODy, samoistne wyłączanie się kompa, artefakty podczas korzystania, zawieszanie się nawet na pulpicie, problem z wykrywaniem podłączonych USB, dysków zew itp. ?

 

Jak napisał przedmówca - przyczyn może być naprawdę wiele, nie wiemy w jaki sposób sprzęt był eksploatowany - dlatego przybliż nam trochę więcej całej historii…

Młody nie jest. Ale nie miał kontaktu z cieczami itp. Amplitudy też nie. Był używany TYLKO w domu.  Nie rozbierałem go. Wszystko było normalnie. Ostatnio były problemy bo na bateri nie chciał wystatartować. Na kablu włączał się i potem można było włożyć baterię. Były też problemy z matrycą , niebieskie plamy na ekranie ale to chyba nie to bo inne diody się nie święcą i nic nie pika.

Niebieskie plamy, hmm może to nie matryca, a układ graficzny? Sam nie zdiagnozujesz, potrzebny serwis.

Rozumiem, że wkładałeś baterię do uruchomionego laptopa podłączonego do sieci elektrycznej ? Pamiętaj, że nigdy się tak nie robi…