Laptop się nie wyłącza

Właśnie przed pół godziny wyłączałem z menu start laptopa z win7 acer aspire 5734Z i wyświetliło się “Przygotowanie do konfigurowania systemu Windows. Nie wyłączaj komputera.” Nie wiem, co zrobić. Dzisiaj próbowałem przeinstalować ie9 i się nie udało. Nie było w dodaj/usuń programy, a z wiersza polecenia nie zadziałało usuwanie, bo jest coś zablokowane. Odpuściłem sobie, ale zaraz ie chciał zmienić stronę startową na bing.com. Pobrałem adwcleaner, przeskanowałem, to co wyświetliło, usunąłem, nawet z resztkami babilon. Przeczyściłem ccleanerem, odkurzaczem i jakie osiem godzin byłem przy laptopie. Po adwcleaner był normalny restart. Cieszyłem się, że wszystko w porządku i, że nic nie zepsułem, a tu kłopot z wyłączeniem.

Dysponuję jeszcze płytką ratunkową z komputer świata, ale sam nic nie chcę kombinować. Proszę o pomoc.

Dodane 05.09.2012 (Śr) 2:34

Poradziłem sobie. Power nie chciał, to wyłączyłem przez zamkniecie klapy, wyjąłem baterie na minutę i ponownie podłączyłem zasilanie. Po włączeniu wyświetliły mi się trzy tryby uruchomienia, było podświetlone uruchamianie normalne, dałem enter, było ponad 31000 aktualizacji wpisów rejestru, i w dwie minuty było już 100% konfiguracji systemu, pojawił się panel i było wszystko po staremu. Ponagrywałem sobie na wszelki wypadek wszystko dla mnie ważne i wyłączyłem laptopa z menu start. Wyłączył się w jakie dwadzieścia sekund.

To by było po sprawie. :smiley:

Dodane 05.09.2012 (Śr) 11:11

Dzisiaj po włączeniu okazało się, że jednak wiersz polecenia zadziałał i jest tylko ie8. Zaraz weszły aktualizacje z Windows update i powrócił ie9 zachowując wszystkie ustawienia. Nawet szybciej chodzi.