Laptop się przegrzewa 2-3 miesiące po czyszczeniu

Pierwszy raz kiedy mi laptop ( Dell XPS M1730) ciął się i format nie pomógł oddałem go do serwisu - przeczyścili go i wymienili pastę na procesorze - zaczał działać tak jak powinien - i czuć było niemalże chłód spod klawiatury. Po miesiącu już ten efekt przeszedł, a po 2-3 miesiącach znów zaczął się grzać. Jak sam czyszczę nie wymieniam pasty i nigdy nie udało mi się zrobić by był chłodny jak po oddaniu do serwisu:( Też ciężko mi uwierzyć, że co dwa miesiące mam go czyścić czy wymieniać pastę - więc nie wiem o co tu chodzi. :confused: A chciałbym by mój laptop zawsze działał na jak najwyższych obrotach.

Jakieś pomysły co jest nie tak?

może wkleję dane z Speccy:

System Operacyjny

Microsoft Windows 7 Ultimate 64-bit

CPU

Intel Mobile Core 2 Duo @ 2.50GHz 44 °C

Technologia Penryn 45nm

RAM

4.00 GB 2-Kanałowy DDR2 @ 332MHz (5-5-5-15)

Płyta Główna

Dell Inc. 0KX412 (Microprocessor) 55 °C

Grafika

Generic PnP Monitor (1920x1200@59Hz)

256MBGeForce 8700M GT (Dell) 70 °C

Dyski Twarde

466GB Western Digital WDC WD5000BPKT-00PK4T0 ATA Device (SATA) 36 °C

Laptop służy do grania?

Procesor jest używany w 100%?

To normalne, że tak się brudzi.

Tak.

Tak.

Ok, to będę go otwierał co 2 miesiące. :frowning:

Słyszałem o filtrach z pończoch.

Ale nie testowałem, bo według mnie wtedy się będzie grzał, ale:

http://forum.purepc.pl/topic/205015-fil … iwkurzowy/

Kup podstawkę chłodzącą i przede wszystkim nie trzymaj lapka na miękkiej powierzchni np. na kolanach czy na pościeli.

ja dbam aby na pod laptopem było zawsze czysto. Szmatka w szafce się przydaje żeby zebrać niechciany kurz. Filtr z pończochy to niekiepski pomysł ale ja zrobiłem coś innego, wyciąłem na wielkość kratki wentylacyjnej kwadracik z bawełnianej cienkiej szmatki i przykleiłem ją taśmą izolacyjną po bokach. to daje efekt.

pzdr