Laptop się przegrzewa miesiąc po czyszczeniu

Witam,

oddałem laptopa ( Dell XPS M1730 ) do wyczyszczenia trochę ponad miesiąc temu. Po tym był super chłodny, działał cacy, przy odbieraniu powiedzieli że był strasznie brudny w środku ( przez to miałem problemy z jego spowalanianiem i przegrzewaniem - po raz drugi ). Teraz po raz drugi powtarza się ta sama historia, minął miesiąc po tym jak go zrobili i znów się przegrzewa - czuję duże ciepło na klawiaturze, po zrobieniu klawiatura była chłodniutka nawet jak działały gry, YT, iTunes jednocześnie ( temp w moim mieszkaniu zawsze jest 20-23 st. C, teraz jest 25-27 st. C z powodu lata, więc to nie to ). Ktoś wie co mogę z tym zrobić? :frowning:

zaniosę do nich i opiszę problem, ale chciałbym wiedzieć co to może być by znów za miesiąc nie stało się to samo oO

Możliwe że strasznie Ci się kurzy w mieszkaniu i dlatego (np. pokój od strony ulicy itp.)

Radziłbym zaopatrzyć się w jakąś podstawkę chłodzącą.

Radzę też samemu czyścić laptopa, to nie jest takie trudne na jakie wygląda, a jednak zaoszczędzisz pieniądze :wink:

Poradniki jak to zrobić znajdziesz np. na YouTube.

Być może pasta na procesorze źle jest nałożona i w wyczyszczonym komputerze nie widać zbytnio różnicy, jednak gdy się trochę zakurzy może problem narastać. Nie chce mi się wierzyć, że tak szybko zaciągnął kurz na tyle, żeby się grzać.

Przydałyby się temperatury przed i po czyszczeniu. Bierz sprężone powietrze i czyść…

Czyść laptopa sam, to wcale nic trudnego, wystarczy użyć wujka google.W sieci znajdziesz poradniki (także wideo) jak szybko i co ważne porządnie wyczyścić lapka.W serwisach nie czyszczą dokładnie i robią to w większości na tzw.odpier… w końcu lepiej dla nich jak będą mieli z ciebie kasę co miesiąc czy co dwa niż raz w roku. :smiley: