Laptop się przegrzewa

Jestem w posiadaniu ASUSa Notebook F3Sr Series. Procesor Intel Core Duo CPU T7250, 2 GHz.

Problem polega na wysokich temperaturach jaki ten laptop osiąga (przynajmniej tak mi się zdaje).

Korzystam z CPUID Hardware Monitor. Przykładowe parametry jakie wyświetla:

THRM - max 87C

Intel Mobile Core 2 Duo

Core 0 - max 89C

Core 1 - max 89C

GPU Core - max 43C

HDD - max 35C

Często te 3 pierwsze wyniki przekraczają 90C.

Czy jest to normalne? A jeśli nie, to jak można to zmienić? Dodam, że używam również chłodzącej podstawki pod laptopa.

Przy takich temperaturach włączyło by się najprawdopodobniej zabezpieczenie i wyłączyło komputer. Sprawdź innym programem.

Generalnie badanie temperatur programem to niezbyt dokładny pomiar.

Procesory Mobilne sa tak zaprojektowane, że powinny mieć niższą temperature od procesorów do deskopów. Mi się wydaje , że to program fałszuje. Np. Mi pokazuje program 55 stopni a inny 85 stopni.

Laptop wcześniej się wyłączał wiec przedmuchałem troszkę wiatraczek itp. kupiłem chłodzącą podkładkę ale nadal osiąga wyskie temp., słychać nawet jak wentylatorek chodzi na b. wysokich obrotach.

Co polecacie aby sprawdzić poprawnie temp.?

Polecam program CoreTemp. Warto też zajrzeć do googli :slight_smile:

te temperatury podane przez Ciebie to są maxymalne uzyskiwane przez komputer. Średnie wynoszą ok. 45 st. C.

Co do średniej temperatury to raczej nie możliwe, nigdy się nie spotkałem z temp. mniejsza niż 55’C.

Sprawdzałem temp. Core Temp (polecany przez McDracullo). Korzystając tylko z przeglądarki (firefox) temp. utrzymuje się na poziomi 75-78’C.

Co mam zrobić aby ta temp. obniżyć?

Przekłamania czujnika.

Wejdź do biosu i tam sprawdź temp.

No ok, ale ja jestem laikiem w sprawie biosu. Jakaś podpowiedź? Boję się nabałaganić tam.