Laptop sie przegrzewa

Rodzicie kupili mi laptopa jakies 2-3 moze 4 lata temu Acer Aspire 6935. Mam podkładkę chłodzącą jednak mimo tego laptop grzeje się. Zauważyłem opcję coś takiego jak zużycie energii czy cuś i zmieniłem na max. FPS w gra podniosły się około o 40-50 !. Jednak laptop grając np w lola przy 120 fps grzeje się w 5-6 sek od rozpoczęcia meczu. Co mam zrobić aby utrzymać to wysokie zużycie energi aby mieć wiecej fps i laptop nie grzał się?. Moge nawet zaryzkować stwierdzenie, że wiatrak w laptopie ten główny nie działa, a włącza sie tylko wtedy kiedy laptop sie przegrzeje. Co mam robić proszę o pomoc ! :frowning:

Należy przeczyścić układ chłodzenia i ewentualnie wymienić pastę termoprzewodzącą.

Chłodzenie czyściłem, a ta pasta? co to ? jak to działa i czy dużo daje ?. Dodatkowe info. Mam coś takiego jak Acer ePower management i tam mam ustawione na prędkość procesora niska, grafika wysoka, jasność wyświetlacza wysoka. Kiedy zmienie na prędkość procesora na maks to wtedy mi się gry nie tną jednak występuje taki sam efekt 5-6 sec laptop przegrzany…

To jest pasta termoprzewodząca:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasta_termoprzewodz%C4%85ca

Poczytaj sobię co podałem ci link.

A co do problemu z laptopem, przeczyść układ chłodzenia tzn. zdejmij całą tylną obudownę i jakimś malutkim odkurzaczem przeczyść i przetrzyj ściereczką.

Bo to jest wina, że nie czyściłeś bardzo długo układu chłodzenia :wink:

Dobra dzięki przeczyszczę ten układ i zobaczę czy się sprawdzi :DD