Laptop się sam wyłacza Toshiba Sp sattelite pro

Witam.Mam problem a mianowicie laptop się sam wyłącza.Na początku było to bardzo sporadyczne i rzadkie, z biegiem czasu mam z tym coraz większy problem.Gdy włączam laptopa chwile chodzi i nagle się wyłącza, i jak chce go po chwili uruchomić włączy się ale po jakiś 20 sekundach s powrotem się wyłącza.Wiecie co może być przyczyną, że sie wyłącza?? Proszę bardzo o pomoc.Pozdrawiam

na początek sprawdź czy radiator nie jest zawalony kurzem. Pod spodem znajdziesz mały wiatraczek pod plastikową klapką. Zdejmij tą klapkę (o ile nie jest integralna z całą obudową) i przedmuchaj solidnie sprężonym powietrzem. Jeśli nie da się zdjąć tej klapki a nie chcesz rozbierać całego laptopa to przedmuchaj dokładnie najpierw od strony wentylatora w stronę radiatora (to takie metalowe żeberka) a następnie w drugą stronę. Sprężone powietrze dostępne w sklepach jako spray jest mało skuteczne. Lepiej byłoby podejść do jakiejś sprężarki.

Jak to zdobisz a nie pomoże - będziemy szukali dalej.

Najprawdopodobniej przegrzewa się procesor.

W tych modelach kanał wentylacyjny bardzo szybko zapycha się kurzem.

Trzeba go przeczyścić. Sprężone powietrze, jakie można kupić w sklepach nie wystarczy.

Musisz udać się do kogoś, kto posiada kompresor o ciśnieniu ok. 5 bar, lub więcej.

Poczas przedmuchiwania warto pamiętać o zablokowaniu wentylatorów, by nie uszkodzić łożysk i elementów sterujących wytworzonym przez nie napięciem.

Podaj specyfikacje laptopa. Posiadasz może kartę graficzną z rodziny GF 8400/8600??

Jesli masz zamiar używać sporęzonego powietrza to uważaj na elementy “nalutowane” na płytke.

Według mnie lepiej oddać do serwisu na czyszczenie. Dasz pare złotych i będzie w środku czysty jak nowy.