Laptop się sam wyłącza!

Tak jak w temacie. wyłącza się w różnym czasie. proszę o pomoc :frowning:

Może co nieco więcej? Jaki model, system? Czy wyłącza się tylko podczas pracy w systemie czy również w innych przypadkach.

Od kiedy problem występuje, co robiłeś przed wystąpieniem problemu?

Jeżeli to XP to podczas uruchamiania wciskasz F8 i tam wybierasz aby wyłączył automatyczne uruchamiania ponowne po awarii systemu.

Należałoby przeprowadzić również skan programem memtest i HD Tune. Oraz monitorować temperatury za pomocą na przykład everesta.

Model:Maxdata eco 4700 iw

System: XP

co robiłem nic to co zawsze trochę na nk.pl trochę grałem filmy oglądałem xD

Dodane 09.07.2010 (Pt) 13:40

Proszę ![-o<

Czyli tak jak powyżej, najpierw F8 potem sprawdzić czy to BSOD jeżeli tak to podać numer. Następnie memtest i HD Tune lub MHDD.

Można też z konsoli odpalić chkdsk.

BSOD co to jest??

Dodane 09.07.2010 (Pt) 13:51

Już wiem zapomniałem , tego nie mam nie włącza się ten BSOD

Dodane 09.07.2010 (Pt) 13:58

SS z Programu HD Tune

hdtun.png

Moze z byt wysoka temperatura? Sprawdz w błedy jakie wystopiły przed wyłonczeniem laptopa (Panel sterowania -> narzedzia administracyjne -> podglad zdarzen-> dzienik systemu windows i szukaj zdarzen opisanych jako stop)

Przepraszam być może źle się wyraziłem, ale miałem na myśli screen z zakładki error scan. Czy wykonałeś krok z klawiszem F8?

Trzeba by też memtesta zrobić żeby RAM wykluczyć.

ile procent ma być w tym MemTest??

wytłumacz mi z tym F8 troche dokładniej bo nie rozumiem może screeny??

Przed pojawieniem się logo windowsa XP wciskasz klawisz F8 powinno zamiast logo wyskoczyć menu, z którego wybierasz opcję aby nie uruchamiał ponownie…

Memtest powinien przejść co najmniej kilka passów, dobrze było by go zostawić na parę godzin niech sobie skanuje, chyba, że już na początku wypluje jakieś błędy wtedy dla pewności jeszcze raz zapuścić, jeżeli znowu wykryje błędy to znaczy, że RAM padł. Jeżeli przejdzie bez błędu będziemy szukać dalej.

ile procent ma jeden pass w MemTest??

Przy Pass musi być 100% wtedy jest jeden całkowity test, te procenty poniżej dotyczą poszczególnych testów.

Czyli 100%= 1 pass

a 400%= 4 passy

tak?? :roll:

Tak, tylko nie pokaże się 400% natomiast poniżej obok kolumny error jest kolumna pass i tam będą się pojawiały kolejne passy. Dobrze abyś zrobił powiedzmy ze 3-4 passy co najmniej, chyba, że już wcześniej błąd wyskoczy.

A z tym F8 to później jak nacisnę wyłącz automatyczne uruchamiania ponowne po awarii systemu. to potem trzeba wybrać system??

Najeżdżasz na opcję wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne po awarii systemu i dajesz enter. Potem normalnie uruchamiasz komputer w zwykłym trybie pracy. I czekasz czy przed wyłączeniem pojawi się jakieś okienko z błędem czy też wyłączy się bez niczego.

A Daj mi link do memtest bo ja mam jakieś inne:

memu.png

http://www.memtest.org/#downiso

Ściągasz najnowszą wersję w formacie ISO, nagrywasz na płytę i uruchamiasz komputer z tejże płyty. Reszta powinna pójść automatycznie.

to ja miałem na system wersje a ta jest bez systemu??(nie trzeba systemu operacyjnego??) :shock:

Zgadza się płyta jest bootująca więc możesz również przeskanować tę powierzchnię, której normalnie używa system.

Ale on mi się wyłącza :frowning: