Laptop się tnie, co przyczyną?

(Damian99r) #1

Mam problem, jakiś czas temu mój Laptop (Samsung rc710) zaczął się wieszać, granie w gry, to coś okropnego, sformatowałem go, ale nadal problem nie ustąpił. Dodam że +- tydzień temu komputer w grach typu cs go, lol radził sobie bardzo dobrze 0 lagów na ultra itp. a tu nagle coś mi się popsuło, co może być przyczyną? w załączniku screen z HWMonitor --> http://zapodaj.net/bd49aceff2219.jpg.html

(IPSEN) #2

Temperatury za wysokie-do czyszczenia plus wymiana pasty na procku

Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.Screen wrzuć na zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link 

(Longhorn2009) #3

Procesory tej generacji często się przegrzewały. Przy temp ponad 80st C nic dziwnego, że sprzęt zwalnia aby się nie uszkodzić.

(funbooster) #4

Możesz spróbować użyć TS ale na własną odpowiedzialność. Ja korzystałem na i5-2410m + NV GT540M i nie usmażyłem sprzętu(mimo, że temp dochodziła do 95 na procku i 84 na grafice), a przy okazji throotling cpu nie występował :wink: Lepiej pomyśl o zmianie pasty termoprzewodzącej na nową.

(Damian99r) #5

(IPSEN) #6

Jeśli chodzi o dysk pojawiły się błędy przy C7-Najczęstszym powodem błędów są problemy z taśmą-kablem komunikacji danych. Parametr ten nie zmniejsza się po usunięciu usterki kabla. Na razie obserwuj parametr jak się zwiększy (RAW 3) to do wymiany kabelek