Laptop się wyłącza zaraz po włączeniu

Witam.

Mam problem.

Mam laptopa Sony Vaio Windows 8.1

Od wczoraj po naciśnięciu przycisku ZASILANIA włącza się i po 4-5 sekundach się wyłącza.

I tak jest cały czas.

Co trzeba zrobić?

Jak laptop jest na gwarancji to polecam z niej skorzystać.Jeśli nie jest na gwarancji to spróbowałbym podmienić pamięć RAM lub sprawdzić na innym zasilaczu laptopa.

Czy tak samo dzieje się na baterii i bez baterii?

Tak.

Wyłącza się jak jest bateria i gdy jej nie ma… 

Wyjmij baterie odłącz wszystkie zewnętrzne urządzenia  odłącz kabel zasilania i odczekaj jakieś 5 minut ,zainstaluj baterie podłącz zasilanie z sieci i uruchom za pośrednictwem przycisku Assist ,zobaczysz tam sporo opcji w tym autonaprawę czy uruchamianie Windows ,spróbuj coś tam pokombinować , dodam tylko że sam miałem kiedyś podobny problem z VAIO  , i niestety okazało się że padła płyta główna , jeśli jest na gwarancji musisz zadzwonić na infolinie SONY : 801-382-462 ,aha żeby aktywować gwarancje konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie komputera w sieci na stronie SONY ,zakładam jednak że to zrobiłeś ,w moim przypadku przysłali kuriera z    UPS który zabrał komputer do serwisu we Frankfurcie nad menem ,po kilku dniach okazało się że to płyta główna i zaoferowali zwrot pieniędzy ,niestety nie mogę nic lepszego jak powyższe rady zaproponować .

Tak też było. Płyta główna wtedy padła. :smiley: Ale jest z nim już ok. :wink: