Laptop się wyłancza

Problem przedstawia się następująco: przy włączaniu pojawia się lista uruchamiania (czyli tryb awaryjny, tryb normalny itd.) jeżeli na któryś z trybów wcisnę Enter komputer się wyłączy, jeżeli pozostawię odliczanie tryb uruchomi się normalnie. Sprawdziłem dziennik zdarzeń i widzę, że są jakieś problemy z systemem plików NTFS i może to ma związek z tym problemem.

Co poradzicie?

Przywrócenie systemu do stanu sprzed awarii :wink:

uruchom chkdsk

Mój komputer-> (partycja z systemem) C: -> narzędzia -> Sprawdź -> oba mają być zaznaczone-> Rozpocznij -> zaplanuj zdanie lub coś takiego i uruchom system ponownie

(pisze jak jest na 7 i nie wiem czy tak jest w starszych systemach ale będzie podobnie)

podczas następnego uruchamianie zrobi się niebieski ekran(XP) i będzie pisał czy naprawił (log będzie na partycji sprawdzanej)

tak tez zrobilem

zastanawia mnie jeszcze tylko dlaczego przy kazdym uruchamianiu sprawdza poprawnosc jednej z partycji - probowalem ja sformatowac ale cos nie chciala system tego zrobic z poziomu windowsa

coś mu z nią nie pasuje może wykrywa błędy i się sam włącza

nie chce się sformatować ponieważ masz pracujące programy albo system korzysta z tamtej partycji