Laptop się zacina

Witam, z tej strony DarkMaster. Mam pewien problem związany z laptopem, który zaprezentuję Wam zaraz na dole.

Na początku specyfikacja komputera.

Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry. Screeny daj na  zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link

Testowałeś pamięć RAM?

IPSEN  - Nie testowałem pamięci RAM.

Dysk z bad sektorami najpewniej powoduje ścinki.

Dysk niestety do wymiany,jak na gwarancji to reklamuj

wykonaj  kopię ważnych danych z tego dysku

Parametr- BC-może oznaczać problem z zasilaniem dysku

Cóż dziękuję za odpowiedzi, spróbuję zanieść do serwisu laptop w celu naprawienia tego problemu.

U mnie też się zamraża, na ~30 sekund, i nie jest to wina dysku - wszystkie programy skanujące pokazują, że dysk jest jak nowy.

NieGooglujMnie , więc to jest bardzo dziwne. Szukałem więcej odpowiedzi na ten temat w internecie i natknąłem się na to, że jak się zmniejszy pobór prądu dysku to laptop już się nie będzie tak zacinał.

dziwne?

podobny miałem  problem do wczoraj tyle, że inny laptop :slight_smile: spróbuj zmienić sterowniki do karty graficznej (ja aż 7 x zmieniałem i w końcu udało się )

Myślę, że to nie wina karty graficznej. Wina leży na płycie głównej, jestem pewien na 65%.

Ewidentnie wina dysku parametr -05,więc czego jeszcze szukasz?

IPSEN , czytałem w internecie, że wykonanie tak żeby dysk zużywał mniej prądu eliminuje ten problem. Chodzi tutaj o jakiś niebieski kabel na płycie głównej.

Chciałbym jeszcze dodać, że laptop wydaje z siebie dziwne dźwięki “chrupania”.