Laptop sie zawiesza, chodzi wolno. :<

Witam. Mam problem, a mianowicie mam laptopa SONY VAIO i na początku chodziło wszystko dobrze i okej, lecz po kilku miesiącach użytkowania zaczął sie zawieszać, mulić, wolno chodzić. Chciałbym pomocy z waszej strony :slight_smile:

Usuń pliki tymczasowe, uporządkuj autostart, odinstaluj zbędne oprogramowanie oraz przeprowadź defragmentację partycji.

Auto start zrobiony, dysk wyczyszczony. Tylko jak usunac pliki tymczasowe? :smiley:

 program cleaner, albo odkurzacz

gotowe :slight_smile:

Ja bym jeszcze przeleciał Glary Utilities - jest bardziej rozbudowany od CClanera i daje większą kontrole nad systemem :slight_smile: Oba robią to samo z tym, że Glary daje tobie np. możliwość zbadania zajętości dysku przez dany program, folder lub też plik, możliwość usuwania duplikatów itd. + posiada przejrzysty interfejs graficzny. - jak wiadomo, jest zaprojektowany w zupełnie innej strukturze, więc może znaleźć coś, czego nie znajdzie CCleaner, Poleciłbym również zrobienie skanu na obecność Spyware i Malware programem Spybot Search & Destroy oraz skan ESET Online - w ramach wsparcia antywirusa, oczywiście w trybie awaryjnym z obsługą sieci.