Laptop się zawiesza na logo producenta płyty głównej

Dzień dobry,
Mam taki problem: najpierw mi się włączył BSOD (blue Screen of death) podczas uruchamiania laptopa, przywrócilem go do punktu przywracanie i teraz przy uruchamianiu zawiesza się na logo producenta płyty głównej. (nie da się wejść do BIOSU)

Jaki to laptop?
(podaj nazwę i model)
Jaki system?

tak w ciemno nikt nie powie, bo nie ma żadnych informacji kod błędu BSOD.

Lenovo yoga 300
Windows 10 home
Płyta główna jakaś też lenovo

Nie było napisane…

A co działo się przed tym, niż pojawił się BSOD podczas włączenia laptopa?
Czy przypadkiem nie wyłączyłeś laptopa przez długie przytrzymanie przycisku Power?

Napisało mi że mam jakiś błąd i się włączył BSOD.

Napewno nie.

Pewnie to jakaś awaria sprzętu. Strzelam że padł hdd.

Ale nie mam jak wejść do biosu żeby mi odpaliło instalator…

Może masz uszkodzony dysk lub pamięć ram, stawiam na dysk.

Tak jak przedmówcy zauważyli prawdopodobnie padł dysk. Zawiesza się na POST, bo BIOS próbuje zainicjować HDD, a jest z nim jakiś problem. Odepnij dysk i sprawdź czy możesz wejść do BIOS. Prawdopodobnie jak zaczekasz dłużej to w końcu pójdzie dalej, ale może to potrwać. Ewentualnie możesz zrobić reset BIOS i wtedy być może próba inicjacji dysku w ogóle nie będzie robiona.

1 polubienie

Jeśli dysk jest zepsuty to da się odzyskać dane?

O ile dysk się nie spalił, nie został zalany kwasem to z zepsutego dysku zawsze da się odzyskać dane. To tylko kwestia ceny, która jest zależna od jego uszkodzenia bo może się wahać od kilkunastu złotych do kilku tysięcy.

Nie zawsze wszystko da się odzyskać, i nie każdego na to stać :wink:
Oczywiście mówię o poważniejszej awarii niż np. usunięcie tablicy partycji.

1 polubienie

Ten lenovo gdzieś z boku ma osobny przycisk do włączania komputera gdzie od razu wchodzisz do biosu. Tam przywróć ustawienia domyślne i uruchom go normalnie ponownie.

Zresetowałem biosa ale ciągle jest bsod

Teraz jest napisane w bsod: BAD SYSTEM CONFIG INFO

Zdechl dysk i tyle.

Przywróć system do ustawień fabrycznych z partycji Recovery albo format dysku, instalacja systemu Windows 7 lub 10. Ewentualnie może kolega podpiąć dysk do PC i wrzucić screena z Crystal Disk Info.