Laptop się zawiesza w czasie korzystania z przeglądarki


(Onecodeforme) #1

Ojciec dostał używanego laptopa z pracy no i jest problem. Otóż po kilku minutach laptop sam z siebie się zawiesza i jedynie pozostaje reset. Najczęściej się zawiesza podczas korzystania z przeglądarki, ale również w czasie instalacji. Poniżej zamieszczam logi OTL:

OTL - http://www.wklej.org/id/1128402/

Extras - http://www.wklej.org/id/1128404/


(IPSEN) #2

Kliknij dwukrotnie ikonę Moj komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić ( systemowy)

Kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Narzędzia.

W obszarze Sprawdzanie błędów,zaznacz wszystko i kliknij przycisk Sprawdź.Uruchom -CrystalDiskInfo-Pokaż screena (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC])

. Zrób skan Malwarebytes Anti-Malware , oraz-http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl


(falcon89) #3

Wstaw screen'a z HWMonitor (w spoczynku i pod obciążeniem).


(Onecodeforme) #4

Sprawdzanie błędów nic nie wykryło. Pełny skan Malwarebytes również.

Screen z CrystalDiskInfo - http://imgur.com/W8sz3Mt

Screen z HWMonitor w spoczynku, w obciążeniu nie mam za bardzo jak pokazać - http://imgur.com/Vig61Sm

Skan Dr.Web również nic nie wykrył.


(IPSEN) #5

Dysk wygląda na OK,parametry są dobre, użyj -AdwCleaner - scan potem clean. Wyłącz na chwilę wszystkie programy ochronne i zobacz jak będzie


(Dimatheus) #6

Hej,

Po prostu uruchamiasz program HWMonitor, nie zamykasz go i uruchamiasz wymagającą aplikację - na przykład grę. Grasz przez jakieś 15 minut, następnie minimalizujesz grę do pulpitu, bądź wyłączasz, i tworzysz screen z programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Acorus) #7

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.


(Dimatheus) #8

Wygląda na to, że problem jest jednak bardziej sprzętowy - w logach nie widać infekcji - przenoszę zatem do odpowiedniejszego działu. Przeniesione z działu Bezpieczeństwo.


(Onecodeforme) #9

Niestety, po wykonaniu skryptu OTL problem powrócił. Laptop potrafi się zawiesić nawet podczas pobierania pliku, gdy nic na nim nie robię.


(Dimatheus) #10

Hej,

Wypadałoby więc pokazać, jak wyglądają temperatury komputera w stresie. Przydałby się jeszcze test pamięci RAM przy pomocy na przykład MemTest+.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(falcon89) #11

Jeśli nigdy nie było to robione, to należy przeczyścić układ chłodzenia laptopa i zmienić pastę termoprzewodzącą i ewentualnie thermopady.