Laptop Sony i Windows 7 istalowany na czysto z pominięciem partycji recovery

Witam serdecznie.
Posiadam laptop Sony Vaio VPCEH2D1E i chciałbym postawić czysty Windows 7 64 bit z płyty DVD pomijając funkcję recovery. Płytę posiadam oryginalną, klucz oczywiście z naklejki laptopa. Pytanie: czy w przyszłości będę mógł bez problemu ponownie skorzystać z partycji recovery?

Pytanie drugie: czy da się przed formatowaniem skopiować na pendrive niezbędne sterowniki do ww. laptopa po to aby nie ściągać ich z sieci?
Pozdrawiam

Jeżeli wykonasz formatowanie dysku twardego, to nie skorzystasz w przyszłości z partycji recovery.
Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie kopii przed instalacją nowego systemu operacyjnego.

Tak, da się skopiować sterowniki na dysk usb.
Można to zrobić za pomocą programu DoubleDriver, który dostępny jest w bazie programów:

Zgraj sobie najpierw certyfikat z recovery żebyś się później z aktywacją nie męczył…

Czy możesz rozwinąć swoją myśl, a konkretniej opisać wspomniane przez Ciebie “męczarnie”?
Jakie to męczarnie powoduje prosta aktywacja systemu operacyjnego?

Teoretycznie jak nie usuniesz partycji recovery, to powinna działać.

Jak masz wersje instalacyjne to zgraj lub strona www i masz.

Ja proponuję z menadżera urządzeń spisać dokładnie typy zainstalowanych urządzeń.

Jest taki bajer, że klucze od wersji producentów OEM-owych nie zawsze pasują do wersji Retail.

Dziękuję za odpowiedzi.
Ponad rok temu na jednym z laptopów (też VAIO) po utworzeniu trzech partycji nie mogłem uruchomić partycji recovery.
Dziwna sytuacja, pewnie coś musiałem pokręcić. Zrobiłem całkowity format dysku, postawiłem system (windows8) z pendrive, aktywowałem, wgrałem niezbędne sterowniki i wszystko gra do dzisiaj jak należy.
Na kolejnym VAIO z windows7, takich problemów nie miałem, ale póki co jednak odpuszczę sobie instalowanie czystego systemu.
Pytanie offtop:
Czy jeśli wcześniej przeprowadziłem upgrade systemu do win10, następnie wróciłem do poprzedniego, to czy w przyszłości będę mógł ponownie za darmo przejść do win10?

Nie powinno być problemu na tym laptopie gdzie robiono aktualizację.

Jednak w sytuacji przedstawionej w pytaniu (wcześniej zaktualizowano starszy system do Windows 10, a teraz użytkownik chce zastąpić Windows 10 zainstalowany w procesie aktualizacyjnym czystą instalacją Windows 10 na tym samym komputerze) nie trzeba będzie podawać klucza produktu podczas instalacji czystej Windows 10, ponieważ klucz Windows 10 został już uprzednio aktywowany na danym komputerze i fakt ten został odnotowany na serwerach Microsoftu. Po prostu w trakcie instalowania systemu z przygotowanego w opisany sposób nośnika instalacyjnego, gdy pojawi się na ekranie monit o wprowadzenie klucza produktu klikamy Pomiń, a po zakończeniu instalacji i połączeniu się komputera z internetem, system powinien zostać automatycznie uaktywniony (jest to tzw. metoda aktywacji za pomocą uprawnień cyfrowych).

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.