Laptop Sony Vaio czy HP

Chciałem się zapytać, która firma jest bardziej zaufana jeśli chodzi o laptopy. Otóż mam do wyboru Sony Vaio oraz HP i mam dylemat. Patrząc na parametry raczej bardziej przekonany jestem do tego Soniaka. Ale chciałem się dowiedzieć co generalnie myślicie na temat Sony i HP. Powiedzcie mi… Kupując który sprzęt będę ryzykował większe prawdopodobieństwo zepsucia się laptopa? Liczę na odpowiedź wytrawnych ekspertów w tej dziedzinie :smiley:

Sony powiedziało bye bye Vaio

http://www.crn.pl/news/wydarzenia/fuzje-i-przejecia/2014/05/vaio-ostatecznie-sprzedane

Nie kupuj notebookow HP - bo sa najbardziej zawodne.

 

http://naprawalaptop…jnosci-laptopow

http://cybernecik.pl…nosci-laptopow/

Hmmm… HP są najbardziej zawodne? Pierwsze słysze. O Acerach takie rzeczy mi się obiły o uszy, ale na pewno nie o HP :wink: Ja bym brał HP, do Sony nie mam zaufania.

Acery i HP się sypią jak to historia pokazuje :stuck_out_tongue:

@Konradzinski : rankingi z serwisów można między bajki włożyć, bo nie równie dobrze mogą wskazywać, że hp są najbardziej popularnym sprzętem. Poza tym nie uwzględniają podziału na kategorie konsumencką, pro, biznes, a to tu są największe róznice zarówno w jakości, jak i awaryjności.

Z budżetem na vaio, można spokojnie szukać jakiegoś elitebooka od hp - sprzęty nie do zajechania.

 

U góry przesłałem linki ze statystykami zawodności noteookow. Zresztą wystarczy wpisać w Google “najbardziej zawodne notebooki”, żeby przekonać się o jakości notebookow HP.

 

 

Ja bym tam rankingów niezawodności nie wkładał pomiędzy bajki. Najwyraźniej nie czytałeś statystyki, która wysłałem, bo jest tam uwzględniona popularność sprzętu (udział w rynku):

http://cybernecik.pl/najmniej-awaryjne-laptopy-2014-ranking-niezawodnosci-laptopow/

 

Brak podziału na notebooki konsumenckie/biznes/pro/etc. w tych statystykach może działać tylko na korzyść HP. Jak wiadomo najbardziej sypia się te konsumenckie, a reszta oferty tylko poprawia statystyki. Jak się można domyślić abdulabdul będzie kupował sprzęt z segmentu konsumenckiego.

 

Ja sam mam notebooka HP, który się sypie. W rodzinie tez był notebook HP, który przeżył już kilka poważnych awarii i wymian części.

 

Tak więc nie polecam notebooków HP.