Laptop Sony VAIO VGN-NR220E - instalacja XP

Witam.

Chcę zainstalować na laptopie Sony VGN-NR220E (z Vistą) system Win XP ale instalator nie widzi dysku. Pobrałem ze strony sony http://esupport.sony.com/US/perl/swu-li … =VGNNR220E sterownik Hard drive-SATA i umieściłem na Floop-USB i włączyłem instalację wciskając F6 aby pobrało sobie sterownik. Niestety nie widzi napędu USB i to samo jest z Pendrive. W ustawieniach Biosu nie ma nic o dysku SATA aby coś włączyć/wyłączyć. Nie wiem co dalej mogę jeszcze zrobić więc zwracam się do Was o jakieś wskazówki.

Bootowanie mam ustawione tak:

1.USB Optical Drive (*)

2.Internal Optical Drive

3.Floopy Disk Drive (*)

4.USB Flash (*)

5.USB Hard disk drive (*)

  1. Internal Hard Disk

7.Network

ustawiałem już różnie. Pierw USB flash i niestety nic to nie pomogło z pendrive też nie mogło pobrać sterów.

PS. Gdy mam sterowniki na pendrive to też wciskam F6 jak w przypadku dyskietki?

można zintegrować sterowniki do dysku sata z płytą windowsa za pomocą programu nlite

Już to robiłem i też nie wykrywa dysku.

a te sterowniki są odpowiednie??? a w biosie nic się napewno nie da przestawić na ide??? a może spróbuj jeszcze raz zintegrować bo czasami mogą być jakieś problemy w czasie integracji i może dlatego tak się dzieje

Nie ma napewno. Spróbuje jeszcze raz z integracją. A sterowniki są odpowiednie z tej strony co podałem link.

Cześć…

…ja zintegrowałem sterowniki z Visty, która była zainstalowana na tym laptopie i poszło bez problemu… schody zaczęły się później… wszystkie sterowniki pod Xp, które pobrałem ze strony producenta dotyczą tylko USA, Brazylii i Kanady i nie chcą się zainstalować z polską wersją Xp-eka :(…