Laptop - Sterowniki do baterii (?)

Witam,

mam problem z laptopem mojego kolegi - poprosił mnie żebym mu zrobił formata. Zainstalowałem system wszystko ok, sterowniki z oryginalnych płytek producenta i problem - nieznane urządzenie “Battery” (x2) w menedżerze urządzeń. Wyskakuje kreator znajdowania sprzętu itd.

Przeszukałem płytki ze sterownikami, próbowałem automatycznego szukania sterownika przez menedżera urządzeń i nic to nie dało, żadnych sterowników nie znalazło i teraz przy każdym włączeniu komputera pojawia się monit o niezainstalowanym urządzeniu.

W tray’u nie ma ikonki wskaźnika poziomu naładowania więc domyślam się że o to chodzi. Szukałem na stronie http://www.hp.com/support ale tam również nie znalazłem odpowiadających mi sterowników.

HP Compaq Presario V4000

Windows XP Professional

Co zrobić żeby zainstalować to “urządzenie” ?

Z reguły stery do baterii instaluje system operacyjny XP ( może trzeba SP1/2/3).

Może w tym modelu trzeba zainstalować program do zarządzania energią.

Z pozycji menadżera odinstaluj baterie i restart i zobacz czy system zainstaluje stery.

Zapomniałem dodać że XP miał zintegrowany SP3 :wink: Gdyby się nie udało - brak tego sterownika nie będzie szkodził w jakiś sposób komputerowi? Bo wszystko działa prawidłowo, tylko ten komunikat mnie interesuje ale to przecież mogę wyłączyć (ptaszek przy "Nie monituj ponownie o sterownik dla tego urządzenia).

zajrzyj do menadżera urządzeń właściwości urządzenia i podaj identyfikator urządzenia…

Nie da rady, przy kliknięciu we właściwości wyskakuje komunikat “Dla tego urządzenia nie są dostępne żadne właściwości” #-o