Laptop "stracił" moc wbudowanych głośników

MSI GE60, po aktualizacji do win 10 głośniki wbudowane straciły moc i wygląda to tak jak na zamieszczonym obrazku, po wpięciu słuchawek czy innych głośników problem nadal jest ale już spadek mocy wynosi max 10%, laptopowe głośniki grają o polowe słabiej, sterownik działa poprawnie.  Przechwytywanie.PNG

Cześć.
Aktualizowałeś sterowniki karty dźwiękowej?

zainstalowany jest obecnie orginalny z płyty która była razem z urządzeniem v10.0.10586.0

spróbuje poszukać nowszą wersję

 

odinstalowałem sterowniki i problem zniknął xD(?) głośniki znowu drą jak dawniej 

Przechwytywanie.PNG

To dobrze. Jako wskazówkę dodam, że nie instaluje się sterowników z płyty od producenta, ponieważ zwyczajnie są za stare.

Bzdura. Często i gęsto takie sterowniki przywracają sprzęt do działania - nowe paczki zawierają uniwersalny sterownik dla kilku modeli i nie są dokładnie testowane na starych urządzeniach. Skoro stare drivery działały po zakupie, to teraz też powinny.

W tym przypadku możliwe, że któraś z aktualizacji systemu / softu od MS zwaliła dźwięk… np niektóre Delle vostro tracą wogóle dźwięk po aktualizacji office 2013.

@ up.

Czy w ogóle przeczytałeś temat? Autor wyraźnie napisał, że to nie jakaś zwykła poprawka z WU zwaliła dźwięk, tylko całkowita przesiadka na Win 10.  Jaki z tego wniosek? Taki, że sterownik dźwięku z jego płyty jest niewłaściwy dla tego systemu. Odinstalował felerny driver, który był dostarczany na płycie i na jego miejsce system zapewne zainstalował mu nowszy. 

A na płytach to jak jest? Myślisz, że producenci bawią się w kompilowanie pojedynczych paczuszek tylko pod dany model? Nie. Tak więc po co sobie brudzić system, skoro na stronie producenta lapka czy danego układu można znaleźć to samo co na nośniku optycznym, tylko że w nowszej wersji?

Ke? od kiedy aktualizacje Office’a ingerują w sterownik dźwięku? 

Z całym szacunkiem, @prz3m3k84, wniosek taki, że kiepsko kojarzysz i mało widziałeś.

Przesiadka na nowy system to też każdorazowo WU. Driver na płycie działa w momencie wypuszczenia produktu na rynek - inaczej dystrybutorzy cofneliby towar i tyle. To jak zachowa się w nowym systemie to inna para kaloszy. Niemniej, warto spróbować czegoś co już działało, jeżeli systemowy/najnowszy powoduje problemy, nie sądzisz?

Od kiedy update office ingeruje w dźwięk? przynajmniej od trzech lat.