Laptop strasznie glośno chodzi i się grzeje

Witam. Od dawna mam taki problem, że podczas grania w gry (głównie World of Warcraft) laptop chodzi strasznie głośno i jest gorący. Gry w które gram nie są jakoś strasznie wymagające, ale żeby laptop głośno nie chodził i miał niższą temperaturę muszę grać w Trybie stabilnym oraz na najniższych ustawieniach. Co mogę zrobić aby temu zapobiec?

 

Na koniec dodam jeszcze:

Win 8.1 64 bit

Intel i7 4702MQ 2.20 GHz

AMD Radeon R7 M265

8GB RAM

Przeczyścić chłodzenie sprężonym powietrzem. Laptop jest jeszcze na gwarancji, czy już nie ?

-gorące lato-

-laptopowy AMD-

 

Możesz go wyczyścić, albo najlepiej zlecić to serwisowi, Podłożyć pod laptop np. nakrętki od napojów, żeby miał lepszą wentylację, grać w chłodniejszym miejscu itp.

Znaczy to głównie mi chodzi o to, że on przy takich no “mało wymagających” grach tak głośno chodzi … dlaczego? Nawet gdy jest zimno tak jest.

Tobie może być zimno, ale podzespołom już niekoniecznie :wink: Sprawdź temperatury CPU i GPU w trakcie gry.

:-x Albo wylosować jakiekolwiek sterowniki z internetów. Może poprzesz to jakimś oficjalnym komunikatem o poprawce zarządzania temperaturą AMD Radeon R7 M265?

Jeżeli korzystasz z driver-automatów, automatów-optimizerów, to daruj sobie takie porady. Ta akurat pasuje jak przyciemnienie ściany gdy monitor jest niedoświetlony - może nic nie popsuje.

To jest jakieś wyjście na to aby jakoś to wyciszyć albo coś? To nawet się grać nie da. Mam najnowsze sterwoniki.