Laptop Strasznie Głośno Chodzi!

Witam. Posiadam laptopa toshiba satelite c660-120. Na początku było wszystko ok ale po jakimś czasie laptop zaczął strasznie głośno chodzić. Temp. wynosi około 34 celcjusza (sprawdzałem programem SpeedFan). Rozebrałem laptopa i było w nim mnóstwo kurzu. Przeczyściłem go, ale nic nie pomogło. Wyjąłem wiatraczek i go przeczyściłrm i również nic. Macie jakiś pomysł co zrobić, aby laptop chodził ciszej? Albo jak zmniejszyć obroty wiatraczka (SpeeddFan’em nie moge, nawet nie znajduje mi wiatraczka)? Prosze o pomoc.

Co to ma wspólnego z działem Bezpieczeństwo? Temat przenoszę

Odgłosy w laptopie znikąd się nie biorą. Tylko raczej od części ruchomych. W laptopie najprawdopodobniej z wentylatora. Trzeba porządnie wyczyścić z kurzu wentylator, i najważniejsze radiator i wnętrze kompa. Jeśli nie pomoże to trzeba wymienić wentylator na nowy - tzn. oczywiście jeśli hałas pochodzi z wentylatora.

Może też buczeć dyska twardy - może nadszedł na niego czas do wymiany.

A czy pasty wymieniłeś? Samo czyszczenie wiatraka to jeszcze nic bo i taka pasta też się wysycha i wykrusza szczególnie ta nakładana orginalnie.

Laptopa mam 4 miesiace. Juz bym musiał pasty wymieniać? No niby chodził włączony przez kilkanaście nocek. A tak wgl. to gdzie jest ta pasta? chodzi mi gdzie jest w laptopie, w ktorym miejscu

Pasta jest na procesorze. Raczej nie ma potrzeby by ją zmieniać, to się robi co dwa lata.

no to co mam zrobic? jak przeczyscic ten radiator?