Laptop - system nie chce się włączyć, tylko tryb awaryjny


(Styleowned) #1

Witam. Moja siostra dała mi do naprawy laptopa z którym dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. Jest to Toshiba Satellite L300. Była na nim zainstalowana Vista i siostra powiedziała mi, że laptop jej się nie uruchamia. Na trybie awaryjnym normalnie się włączał, ale postanowiłem, że wyrzucę wszystko, sformatuję i wrzucę XP'ka, żeby komp lepiej śmigał. Formatowanie poszło elegancko, ale ku mojemu zdziwieniu po ładowaniu się systemu (Logo win xp i zielony pasek pod spodem) jest albo błękitny ekran, albo ciemny ekran i dalej nic nie idzie. Czasem ewentualnie pojawia się Zapraszamy i po tym również niebieskie tło (nie mylić z blue screen'em). Tryb awaryjny również się uruchamia. Próbowałem zeskanować kompa chkdsk, ale na drugim etapie komputer się resetuje. No i tak w kółko zawsze coś się dzieje z tym komputerem, że nie mogę go uruchomić. I to pojawia się moje pytanie - co mogę z tym zrobić? Proszę o rady jak dla zupełnie zielonego laika :slight_smile: Pozdrawiam.


(system) #2

Nie zawsze będzie “lepiej śmigał” na XP-ku! Niestety. Podaj dokładny model laptopa (na naklejce pod spodem!). L300 i co dalej? Nie jest wykluczone, że ten model nie jest zdolny przyjąć Windowsa XP. Mimo wszystko, radzę wrócić do oryginalnej Visty.


(Admin) #3

Sprawdź na oficjalnej stronie Toshiby czy sa dostepne sterowniki dla tego modelu pod system Windows XP, jak uruchamia sie w trybie awaryjnym polecam odwiedzić Panel Sterowania -> Narzędzia Administracyjne i Event Log, następnie wyszukać errory \ błędy i dodać je tutaj z przyjemnością pomogę rozwiązać problem


(Kplodygowice1) #4

ahci/ide w biosie

dla xp ide

i czemu “niestety” Poraj?

xp to już przerzytek…tak jak win.98 :slight_smile:


(Plaz Teeck) #5

Również radziłbym jednak wrócić do Visty, któa była na tym lapku wcześniej zainstalowana.