Laptop tnie gry gdy działa na baterii

Witam, mam problem. Odnośnie laptopa. Kiedy mam podłączony pod zasilacz laptop to gry działają wyśmienicie. Kiedy laptop działa na samej baterii gry tną się. Czy jest na to jakaś rada ? Pozdrawiam :slight_smile:

Cześć

Tak na szybko sprawdź na jakim planie zasilania działa laptop podłaczony do zasilania a na jakim podczas pracy na baterii.

Prawdopodobnie przestawienie planu na “wysoka wydajność” podczas pracy na baterii powinno rozwiązać problem.

Tylko pamiętaj że bateria szybciej się rozładuje podczas grania.

Ok a gdzie dokładnie ta opcja się znajduję :slight_smile: Dzięki !

Windows 8

Panel sterowania > Opcje zasilania

Szukać pod kartą graficzną ? Tylko, że tutaj jest w opcji zasilania karta Intel, a ja mam drugą kartę tą lepszą z Nvidi. Mam opcję Optimus, więc podczas grania karta sama się zmienia ? Tylko, że w opcji zasilania tylko Intel.

Panel sterowania > Opcje zasilania > rozwiń Pokaż plany dodatkowe i tam wybierz Wysoka wydajność.

A czy przypadkiem nie jest tak, że podczas pracy na baterii nie da się wymusić pracy na referencyjnej karcie graficznej?

A tego to ja już nie wiem ;D Ale to jest dobre pytanie, więc ktoś chętnie odpowie ?

Nie mam pojęcia jak to jest przy GeForce’ach (ta marka mnie zraża :P), ale w Radeon’ach PPM na pulpit > Konfiguruj przełączanie grafiki