Laptop tnie sie nawet przy logowaniu do profilu (format nie pomogl)

Witam, moja kobieta kupila laptopa (nowy sklepowy) po 3 miesiacach zaczal chodzic jak komputer z przed 10lat (ona woli korzystac z telefonu wiec na laptopie nie instalowala nic procz programow do iphone zeby zrzucic zdjecia i google chrome),  nawet najprostsze uruchomienie przegladarki internetowej, czy moj komputer, zwalnia komputer do tego stopnia ze nic wiecej zrobic sie nie da, skype jest nie mozliwy do odpalenia, nie wspominajac o innych programach. Próbowalem przywrocic system, zformatowac, przeinstalowac/uaktualnic sterowniki, skanowalem komputer wszelkiej masci programami w celu namierzenia wirusow, trojanow, bledow w systemie. Udalo mi sie go odratowac do tego stopnia ze moge z lekkimi problemami i spora iloscia czasu napisac ten temat, czy uruchomic facebook.

 

Nie mam pojecia czemu nie oddala laptopa na gwarancje aczkolwiek kiedy sie zjawilem bylo juz po ptakach laptop na dzien dzisiejszy ma 2 rok

 

Generalnie samo uruchomienie systemu nie jest najgorsze, lekki zwias na logowaniu do profilu, pozniej zaczyna sie problem, laptop startuje od razu z RAM i CPU na 100% i utrzymuje sie tak z lekkimi przeskokami przez ponad 10min, pozniej dziala jak by chcial ale nie mogl.

Ale jezeli wlacze go i zostawie na pol dnia bez dotykania niczego RAM schodzi do 13-30% i CPU utrzymuje sie czasami na 22% w porywach do 45% jak cos mu tam zacznie swirowac. Ale odpalnie juz google chrome wrzuca obroty na CPU na 100% samo wejscie w google zajmuje mu kolo 2minut i w tym momencie nawet zostawiajac go na dluzsza chwile nie schodzi ponizej 50% RAM i 65% cpu.

 

Dane:
Lenovo G585

WINDOWS 10 HOME (1607)

 

procesor: AMD E-300 APU with Radeon™ HD graphic 1.30GHz

Installed RAM: 4.00GB (3.57)

system type: 64-bit operating system, x64 based processor

 

Zalaczam HDTune scan, HWMonitor moze ktos znajdzie przyczyne,

i pytanie czy to normalne ze mam dwa sterowniki do procesora ?

 

z góry dziekuje za jakakowiek pomoc

 

 

 

 

Untitled221.png

[HDTune_Benchmark_________ST500LT012-9WS14.png](https://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_2016_10/HDTune_Benchmark _________ ST500LT012-9WS14.png.1817f93be1a5edfbe3299cfa5fac470b.png)

HWMonitor.txt

  1. To nie są

tylko dwa rdzenie w procesorze.

  1. Problem może tkwić w windows update, spróbuj zatrzymać usługę w services.msc.

  2. Sprawdź też inny system np. Windows 7, lub jakąkolwiek dystrybucję Linuxa.

  1. Ok dzieki

  2. wylaczone juz wczesniej, bo w procesach na 100 bylo zawsze to zostawilem komputer zeby sie tam posciagalo co mialo i wylaczylem

  3. Byl zainstalowany windows 8 od kupna, potem zrobilem update do 8.1 czy cos i jak stwierdzilem ze nie dam rady znalezc przyczyny, to zrobilem format zainstalowalem 8 na nowo i zrobilem update ->8.1 -> 10. myslisz ze moze cos zmienic jak zainstaluje 7 ? 

fsfs.png

Może, choć nie spodziewałbym się dużego przyrostu mocy.

Probowalem zainstalowac windows 7 home premium, wyswietlilo mi sie ze system wgrany na pendrive nie jest compatybilny z hardware

 

Tam kolega wczesniej napisal, ze mam sterowniki do dwóch rdzeni w procesorze, czyli nie powinno byc temperatury dla CPU#0 i CPU#1 w programie na zdjeciu ? 

 

Czyli jest cos co moglbym zrobic zeby sprawdzic czy to na pewno procesor ? ewentualnie cos co moglbym zrobic zeby zaczal dzialac w miare normalnie ?

 

procek.png

Nie koniecznie. Tańsze procesory miały jeden czujnik temperatury.

 

Tak.

Uruchomić menadżera zadań oraz zakładkę procesy i poobserwować kolumnę dotyczącą procesora.

 

Poobserwuj, który proces najczęściej obciąża go w dużym stopniu i pomyśl czy można go wyłączyć. Ewentualnie pisz.

 

Tu masz trochę więcej o swoim procesorze. http://www.notebookcheck.pl/AMD-E-Series-E-300.60176.0.html

 

Menedzer zadan byl pierwszym co ruszylem na tym komputerze zeby postarac sie cos ustalic, na poczatku byl problem z aktualizacjami, ktore od samego wlaczenia komputera nie dawaly spokoju, ale juz sie z tym uporalem pare procesow poszlo w dol, aczkolwiek na dzien dzisiejszy wyglada to w ten sposob ze jezeli nie urzywam laptopa, parametry sa w miare normalne ale odpalenie czegokolwiek rowna sie ze zuzyciem 100%, nawet jezeli klikne menu start (ram trzyma 50% przewaznie wtedy) procesor skacze ~60-100% przy czym ze 100% zjezdza od swieta, menedzer przewaznie na start pokaze ze wiekszosc procka zjada aplikacja ktora sie wlaczyla a potem co sekunde inny proces wskakuje na gore tabeli ze zuzyciem 20-40% komputera wiec ciezko ustalic

 

Co mnie dziwi komputer muli przy odpaleniu nawet jednej aplikacji przy czym jezeli wlacze np. Chrome, aktualizuje Lenovo solution center, wrzucam 6gb plikow na pendrive i mam wlaczone skanowanie sterownikow, praca komputera sie niczym nie rozni, no chyba ze wlacze cos co ma naprawde ciezsze zuzycie, wtedy staje w miejscu i mieli przez 10min po czym wyswietla komunikat ze aplikacja nie odpowiada i cos wylaczy.