Laptop - Toshiba czy Acer?

Witam!

Zamierzam kupić dobrego laptopa. Wybrałem już dwóch kandydatów, jednak mam wątpliwości, który wybrać…

Wybieram pomiędzy Toshibą -> http://ce.computers.toshiba-europe.com/ … Shop=false

a Acerem -> http://www.acer.pl/public/wr-resource/3 … .04.08.pdf (Wersja Extensa 5220-201G12 bez systemu)

Proszę o pomoc.

Toshiba ładnie wygląda, ale nie ma na przykład czytnika kart pamięci…

A co wy sądzicie, może macie jakieś doświadczenia z tymi laptopami?

Pozdrawiam

Jeśli zależy Ci na niezawodności i trwałości to tylko Toshiba ewentualnie Asus.

Hmm… ale czemu tylko Toshiba?

Mój tata ma Acera (gdzieś od roku - jest srebrny) i sprawuje się bardzo dobrze.

Gdybym znalazł srebrnego Acera - nie miałbym problemu, jednak większość jest czarna, a srebrne nie odpowiadają mi cenowo/sprzętowo.

Toshiba i Asus dlatego że stosunkowo trudno trafić na felerny egzemplarz o co trudno w przypadku Acera. Aczkolwiek jako niskobudżetowy laptop jest nie najgorszy. Kup co Ci bardziej odpowiada, każdy poradzi Ci coś innego, ze swojego doświadczenia wiem że lepiej czasem zaufać sobie :slight_smile:

Szukałem w Googlach jakichś informacji na temat tego Acera i prawie każdy ma problem z instalacją XP, dźwiękiem, WLANem. Muszą aktualizować Bios, szukać sterowników, które i tak są wadliwe…

Ja za Acera dziękuję…

Kupię tę Toshibę, albo znajdę coś innego…

Dzięki za pomoc. :slight_smile:

No ja również muszę polecić Toshibę, chociaż kiedyś miałem Acera i sprawował się bardzo dobrze. Ale to było bardzo dawno. Miałem szczęście i trafiłem na dobry model. Toshiba jest jedną z lepszych marek. Ale zastanów się jeszcze nad hp, posiada świetny wygląd, ale ma bardzo krótki czas na baterii oraz niezbyt dobra matrycę, pojawiają się tzw. ‘bad pixels’. Ale przemawia za hp właśnie wygląd i bajerki, typu czytnik linii papilarnych itp.

Teraz zastanawiam się czy nie popełniłem błędu kupując Toshibę, w ogóle nie rozważałem hp mimo, że nie ma zbyt dobrej baterii i matrycy. Wygląd ma naprawdę świetny, nie mówię że Toshiba jest gorsza pod względem wyglądu, ale hp naprawdę się postarał. :wink:

Ja ci coś powiem. Ja kupiłem Acera rok temu. Ostatnio poszedłem go komputronika. Lapek o takich samych parametrach ale lepszej[ładniejszej] obudowie jest 1000zł tańszy. Przyznam troch mnie w***wia ta moja obudowa bo jest zbyt giętka ale jej plusem jest to że przy mocniejszych uderzeniach nie pęka[było u mnie kilka uderzeń]. Wada może sie okazać zaletą. Czego nie moge powiedzieć o Toshibie. Plastiki sztywne jak ■■■■■■■ jednak stabilniejszy. Mimo to polecam Acera gdyż moim zdaniem mają ładniejszą stylistykę a sprzętowo są takie same jak Toshiby.

W dniu 20.04.2008 , o godzinie 16:34 został dopisany post przez polopolo1991

Jak kto woli. Ja mam już ponad rok i nie miałem żadnych problemów. No jak zalałem to miałem problemy a tak o to zero. :smiley:

Starowniki, windows - wszystko to się nagrywa na R-cd podczas pierwszego uruchomienia windy. Ludzie gubią te płytki i się dziwia że mają problem. Ja zawsze korzystam z tych sterów które się nagrały i nie mam problemów.

No a co powiesz o zawiasach w Acerze, według mnie są naprawdę kiepskie, obudowa nie dość, że szybko się rysuje to do tego naprawdę przy zawiasach zaczyna pękać. Kiedyś miałem sentyment do Acera, ale po zmianie na Toshibę nie wróciłbym z powrotem. Toshiba ma obudowy Kingstona także nie zniszczy się tak szybko. Ale nadal myślę nad tym dlaczego nie zastanowiłem się nad HP, może to był mój błąd ? :wink:

Znalazłem jeszcze ciekawego Asusa -> http://www.agito.pl/Notebooki_Asus/Asus … tml?bid=39

Jest trochę droższy, ale mogę wziąć fakturę VAT, więc wolę trochę więcej zapłacić i cieszyć się laptopem przez dłuższy czas.

Wszystko zależy od tego do czego będziesz używał laptopa :wink:

Mówisz o tej podupadającej firmie od ramów? :lol:

Bo tam płacisz za markę a nie za sprzęt. Przykładowo popatrz na tusze do drukarek hp - tusz jak tusz a kosztuje 4x więcej.

Powiem tyle, że nie mam do niech zastrzeżeń a co do rusującej obudowy to się z tobą zgodzę w połowie. W moim lapku obudowa jest matowa.

Jest jedna ryska dośc spora ale przez matowe wykończenie nie widac jej jak się normalnie patrzy. Z bliska tak a z daleka nie.

dziwne bo mi nie pęka. Plastiki w moim lapku są twarde przy zawiasach. Nie wiem - może ty sobie dla fun’u machałeś ekranem, może dlatego popękały? :expressionless:

W dniu 20.04.2008 , o godzinie 17:01 został dopisany post przez polopolo1991

Do Asusa nic nie mam ale jeżeli ten ma skórzane wykoczenie to nie polecam.

to skoro wiesz co brac to po co się pytasz? :roll:

Jeszcze nie wiem co wybrać, ale ten Asus na razie wydaje mi się najlepszy.

On nie ma skórzanego wykończenia, nigdy nawet z takim czymś się nie zetknąłem…

W dniu 20.04.2008 , o godzinie 17:07 został dopisany post przez marcin1231

Jeszcze nie wiem co wybrać, ale ten Asus na razie wydaje mi się najlepszy.

On nie ma skórzanego wykończenia, nigdy nawet z takim czymś się nie zetknąłem…

HP jest za drogie, lepszy Asus z bajerami jest tańszy…

Asus nawet w takiej konfiguracji jak podałeś jest drogi. Strach pomyśleć jaka by była cena jakby się zachciało mieć 2 rdzeniowego turiona. :expressionless:

Polecam Acera z bajerami. Asus się zbyt wysoko ceni.

No chyba nie :wink: Raczej o tej z niezniszczalnymi pendrive’ami. Zobacz sobie jakie testy przeprowadził kiedyś TVN Turbo i co z nimi robili.

No w tym rzecz, że jak teraz jak patrzę to ceny są porównywalne. Także wiesz.

No u mnie zaczęły pękać po jakimś czasie, nie mówię że od razu. A laptopem nie rzucałem, był jak stacjonarny. W moim też obudowa była matowa ale jak padało słońce to zaraz było widać każdą, nawet najmniejszą ryskę, a starałem się dbać jak mogłem.

No bez przesady, zastanów się zanim coś napiszesz. Niektórzy częściej po prostu używają komputera niż Ty, a tym bardziej że nie nie mam zamiaru mieć otwartej pokrywy przez cały dzień i noc.

_ polopolo1991 napisał: _

Dla mnie różnica między Asusem a Acerem to ok. 200 zł, a to zakup na lata.

A za Asusem przemawia to, że ma fajną kamerę 1.3 Mpx, Bluetooth, torbę i myszkę optyczną.

Poza tym Asus jest powszechnie uważany za bardziej niezawodnego, niż Acer, który z kolei ma lepszy procesor (ale to tylko 0,14Ghz) i wyjście na TV, którego i tak bym raczej nie używał.

:shock:

na lata to jest dom. Za rok to już będzie przestarzały szmelc więc lepiej kupic taniej, a nie drożej a potem za rok liczyć “200zł” straty.

Bez przesady, ja swój komputer stacjonarny mam gdzieś od 2002 roku i do dziś w sumie mi starcza.

No może jak chciałem zagrać w San Andreas to odmówił płynnej gry, ale ogólnie jest OK.

Ale laptopa chcę mieć dobrego i nawet jeśli za rok będzie przestarzały - nie wymienię go. :wink:

ja mam tego acera i narazie nie narzekam. a co sterowników to w każdym laptopie ten problem jest ale w przeciwieństwie do niektórych ten acer ma komplet sterowników zebranych w jednym miejscu do win xp, visty i visty sp1. tak więc z tym nie bedziesz miał problemów w tym laptopie. wszystkie cenowo mniej więcej podbne chociaż acer ma korzystniejszą ceną dobrą grafikę jak na model w tej cenie. a co do awaryjności to dużo zależy od szczęścia jeden model może być dobry komuś innemu trafi się jakiś wadliwy egzemplarz i to zarówno w acerze, asusie czy w toshibie.

Przepraszam, ale akurat w Acerach dużo ludzi skarży się na ich awaryjność, a poza tym serwis, to jest jakiś koszmar. W ogóle nie idzie się dogadzać, a po miesiącu i tak odsyłają i mówią że to z przyczyn użytkowania i nie mają na to wpływu (sprzęt dostajemy dodatkowo porysowany itp. ale i tak to mało powiedziane). Nigdy nie słyszałem natomiast coś na temat wadliwości Toshiby… i serwis, który nie chciał przyjść sprzętu itd. :wink:

Kumpel ma Acera, niewiele ponad rok, poza tym, że mu matryca siadła(kiepsko widać co jest na ekranie) to bateria trzymie góra 1h :x

A co do matrycy to wtedy kiedy była “dobra” to miała kąty widzenia takie, że o d*** rozbić ją można było(film jak oglądałeś lekko z boku to negatyw normalny, zresztą w innych przypadkach było tak samo). Acer to szajs i tyle można powiedzieć o tej pseudo firmie. Jeżeli miałbym kupować lapa to tylko Asus’a(potem dopiero zastanawiałbym się nad Toshiba’mi,F-S’ami i Soniaczami).