Laptop Toshiba i problem z instalacją windy

(komin15) #1

Witam, mam laptop toshiba. Chce zainstalować na nim windowsa. (jest na nim już windows tylko che zainstalować świeżą wersje). W tym celu wkładam płytke Xp do cd-romu klikam f2 (w toshibie bootmenu) wybieram obrazek płytki, instalator ładuje pilki wszystko dobrze do monentu kiedy trzeba kliknąć:

Chcesz zainstalowac świeżą wersje windy nacisnij enter

Chcesz naprawić kliknij R

Co bym nie nacisnął jest to samo czyli komunikat o tym ze komputer nie wykrył dysku twardego sprawdż zasilanie...

Ale winda (ta zainstalowana na komputerze) chodzi. Czemu tak sie dzieje? Jak spormatować i zainstalowac XP?

(Nowy10) #2

chcesz zainstalować z płytki recovery czy masz inną płytkę windowsa?

(komin15) #3

Co to znaczy płytka recovery?? Mam normalna płytke Xp

(Z35ikr) #4

przy kupnie masz "ukrytą" partycję i na niej masz windę, i przegrywasz sobie na płytki i z nich wtedy instalujesz później.

Jeżeli tak było-jest możesz mieć problem z zainstalowaniem "normalnego" windowsa. Stąd pytanie :wink:

(komin15) #5

Hmm nie wiem, teraz na lapku jest Angielska wersje Windowsa, w Polsce kupiłem Xp i che zainstalować to nowe. Jak to zrobić? Jak sasować tamta parycje?

(Z35ikr) #6

Szczerze nie wiem jak to obejść, ale sprawdź na stronie producenta jaki win był oryginalnie dołączony. Jeżeli wer. recowery to..... Taki windows ma wpisane w siebie sterowniki do dysku itp. i dlatego mogą być problemy z instalacją normalnego windowsa.

Ratunkiem może być zewnętrzna stacja dyskietek i sterowniki od producenta, choć ostatnio czytałem o HP-ku z takim "problemem" i stacja nic nie dała :cry:

Upewnij się u producenta.

Może tu ci doradzą ,albo coś znajdziesz http://forum.laptopy.info.pl/

Głowa do góry mogę "rysować" czarny scenariusz :wink:

(komin15) #7

hmm Tak przemyślałem ze lepiej bedzie jak zainstaluje tego windowsa który jest na tej partycji ukrytej. Jak to zrobic po koleji. Jak nagrać na płytke tamtego windowsa?

(Skiff) #8

Zapewne masz dysk w trybie AHCI i w windzie nie ma sterowników, które mogą go wystartować w tym trybie - sprawdź to.

(fiesta) #9

komin15 Toshiba raczej nie stosuje praktyki ukrytej partycji, do laptopa był dołączone płyty CD i na jednej z nich jest kompletny system ze sterownikamo do Twojego modelu.

(komin15) #10

Żadnej płyty nie mam, i nie miałem. Jesli winda startuje a ilnstalator nie widzi dysku? Jak to jest. Co mam zrobić, w 2 lapku (fuitsusimens) mam calkiem inny dysk, bo chciałem zobaczyć czy na tamtym zainstaluje. Ma inne wejscia. A co smiesznego w Toshibei mam dysk FS a w FS mam Toshibe:P

Ale do tematu, wątpie ze chodzi o stery, bo próbowałem istalować linuxa, i ciągle sie ładował, wkładałem gparted (program do partycionoiwania) nie wykrywa mi wogóle płytki.

(JNJN) #11

A może weź instrukcję do lapa i poczytaj.

Ustawiasz bootowanie z napędu CD i jeśli instalator XP wystartuje i wykryje dysk to jest dobrze,usuń z dysku wszystkie partycje,załóż i sformatuj na NTFS i wgraj system.

Jak nie masz do niego sterowników,trzeba będzie potrzebne ściągnąć ze strony producenta lapa do tego modelu i zainstalować.

(komin15) #12

JNJN już mówiłem ze instalator nie widzi mi dysku. Winda jest zainstalowan na tym dysku i startuje normalnei a instalator nie wykrywa, komunikat jest żeby podlączyć zasilanie. Nie mam instrukcji. Lapk był kupiony w angli i z angli przychał tylko lapk. Nic wiecej.