Laptop Toshiba i problem z instalacją windy

Witam, mam laptop toshiba. Chce zainstalować na nim windowsa. (jest na nim już windows tylko che zainstalować świeżą wersje). W tym celu wkładam płytke Xp do cd-romu klikam f2 (w toshibie bootmenu) wybieram obrazek płytki, instalator ładuje pilki wszystko dobrze do monentu kiedy trzeba kliknąć:

Chcesz zainstalowac świeżą wersje windy nacisnij enter

Chcesz naprawić kliknij R

Co bym nie nacisnął jest to samo czyli komunikat o tym ze komputer nie wykrył dysku twardego sprawdż zasilanie…

Ale winda (ta zainstalowana na komputerze) chodzi. Czemu tak sie dzieje? Jak spormatować i zainstalowac XP?

chcesz zainstalować z płytki recovery czy masz inną płytkę windowsa?

Co to znaczy płytka recovery?? Mam normalna płytke Xp

przy kupnie masz “ukrytą” partycję i na niej masz windę, i przegrywasz sobie na płytki i z nich wtedy instalujesz później.

Jeżeli tak było-jest możesz mieć problem z zainstalowaniem “normalnego” windowsa. Stąd pytanie :wink:

Hmm nie wiem, teraz na lapku jest Angielska wersje Windowsa, w Polsce kupiłem Xp i che zainstalować to nowe. Jak to zrobić? Jak sasować tamta parycje?

Szczerze nie wiem jak to obejść, ale sprawdź na stronie producenta jaki win był oryginalnie dołączony. Jeżeli wer. recowery to… Taki windows ma wpisane w siebie sterowniki do dysku itp. i dlatego mogą być problemy z instalacją normalnego windowsa.

Ratunkiem może być zewnętrzna stacja dyskietek i sterowniki od producenta, choć ostatnio czytałem o HP-ku z takim “problemem” i stacja nic nie dała :cry:

Upewnij się u producenta.

Może tu ci doradzą ,albo coś znajdziesz http://forum.laptopy.info.pl/

Głowa do góry mogę “rysować” czarny scenariusz :wink:

hmm Tak przemyślałem ze lepiej bedzie jak zainstaluje tego windowsa który jest na tej partycji ukrytej. Jak to zrobic po koleji. Jak nagrać na płytke tamtego windowsa?

Zapewne masz dysk w trybie AHCI i w windzie nie ma sterowników, które mogą go wystartować w tym trybie - sprawdź to.

komin15 Toshiba raczej nie stosuje praktyki ukrytej partycji, do laptopa był dołączone płyty CD i na jednej z nich jest kompletny system ze sterownikamo do Twojego modelu.

Żadnej płyty nie mam, i nie miałem. Jesli winda startuje a ilnstalator nie widzi dysku? Jak to jest. Co mam zrobić, w 2 lapku (fuitsusimens) mam calkiem inny dysk, bo chciałem zobaczyć czy na tamtym zainstaluje. Ma inne wejscia. A co smiesznego w Toshibei mam dysk FS a w FS mam Toshibe:P

Ale do tematu, wątpie ze chodzi o stery, bo próbowałem istalować linuxa, i ciągle sie ładował, wkładałem gparted (program do partycionoiwania) nie wykrywa mi wogóle płytki.

A może weź instrukcję do lapa i poczytaj.

Ustawiasz bootowanie z napędu CD i jeśli instalator XP wystartuje i wykryje dysk to jest dobrze,usuń z dysku wszystkie partycje,załóż i sformatuj na NTFS i wgraj system.

Jak nie masz do niego sterowników,trzeba będzie potrzebne ściągnąć ze strony producenta lapa do tego modelu i zainstalować.

JNJN już mówiłem ze instalator nie widzi mi dysku. Winda jest zainstalowan na tym dysku i startuje normalnei a instalator nie wykrywa, komunikat jest żeby podlączyć zasilanie. Nie mam instrukcji. Lapk był kupiony w angli i z angli przychał tylko lapk. Nic wiecej.