Laptop Toshiba P200D popsuty napęd,jaka przyczyna

Witam mam napęd w laptopie samsung TS-L632H Ata Device.Napęd nie chce się odtworzyć pyka,a jeśli się odtworzy to po kilku minutach.Teraz to się nie chce w ogóle odtworzyć ino dioda mruga,od razu mówię ze z biosu tez jej nie uruchomi,sterowników nie wgram bo mam najnowsze TO03.Laptop i tak jest używany na biurku więc pomyślałem o zewnętrznej nagrywarce LG DVD-REC GE20LU11,więc mam pytanie co o niej sądzicie czy inną polecicie.Wiem są przejściówki (z obudową) i można uruchomić nagrywarkę od PC) ale koszt wyjdzie większy a słyszałem ze jak mam port USB 2.0 to nagrywarka LG DVD-REC GE20LU11 będzie się ok sprawować.Taka nagrywarka kosztuje około 200zł a się dowiedziałem ze sama wymiana w moim laptopie wewnętrznej nagrywarki kosztowała by 200zł :o (laptopa trzeba całego porozkręcać).

Niedawno włączyłem laptopa i napęd ożył wszystko ok,póki nie zmieniłem płyty i znowu padł .Gdy się tacka wysuwa podąża za nim tasiemka z tyłu czy to przez nią może być ten kłopot ze np:nie styka i nie ma napięcia do napędu.

Prędzej kupił bym taką

http://www.agito.pl/napedy/transcend-ts … 60955.html

Mała, i wystarczy jej jeden kabel USB.

Przesada. Zwykle trzymają się na 1-3 śrubach i wystarczy wysunąć napęd.