Laptop TOSHIBA SATELLITE A500D-10J miganie ekranu, piksele

Witam!

Czego to może być wina, że podczas włączenia laptopa od razu ekran miga, same kreski, piksele i nic nie widac ?

Karta graficzna kończy żywot, poluzowana taśma matrycy itd… bez wizyty w serwsie raczej się nie obędzie.

Zobacz na zewnętrznym monitorze jak jest?

No właśnie sprawdziłem na monitorze od komputera stacjonarnego i wyświetla na nim obraz, nic nie mruga wszystko ok. A więc matryca padła ?

Lub taśma, brak styku,matryca,inne - serwis.

Wiecie co, wgrywali mi w sklepie nowy bios i wymieniali zawiasy w nim także może faktycznie coś z tą taśmą, bo przed wgraniem nowego biosu bylo ok i dziwne ze tak od razu by sie to zepsulo.

Reklamacja usługi, może to zwykły brak styku na taśmie?

Naprawiłem problem sam :slight_smile: Rozebrałem i tasma nie była do końca wcisnieta a panowie w sklepie którzy robili mi go powiedzieli ze walnięta jest karta graficzna :confused: Całe szczescie ze nie kupowałem… Dzieki bardzo za podpowiedzi :slight_smile:

Mam takie pytanie nt tego laptopa - czy one tak mają że wentylator cały czas pracuje dość mocno, przewaznie na najwyzszych obrotach ?

 

Od początku tak ma?

 

Może zakurzony?

Pytałem kolegi, bo od niego go mam i mowił, że nie pamięta czy tak od początku było, rok czasu lezał laptop nieużywany :/ 

Ale czyścił go to pamięta :wink: No i fakt bo w środku 0 kurzu na radiatorze i wentylatorze. 

Nie ma chwili nawet 5 sek żeby przestał chodzić wentylator, chodzi nawet gdy stoi nieużywany otwarty. Wiadomo gdy zamknę go przestaje. Normalne czy jest tego jakas przyczyna ?

HWMonitor i wklej screen - zobaczymy jakie ma temperatury?

 

Edit:

 

 

Te CPU dosyć mocno się grzeją, więc może tak być?

http://i346.photobucket.com/albums/p430/wjjasiu/Beznbsptytu1420u_zpsf4e21268.jpg

Temperatury OK, widać tak ma być?

A moze wymienic paste termoprzewodzącą ?

Nie ma potrzeby na razie.

Wiesz co juz zakupiłem u mnie w sklepie :wink: Firma AKASA 455. Procek oczywiście znajduje sie pod radiatorem obok wentylatora tak? :slight_smile:

Pasta nie najlepsza, ale zmienić możesz.

Jakiś tutorial? :slight_smile: Czy na grafice tez jest pasta ?

Dziwna sprawa bo probowałem zmienic paste ale nie mogłem wyjąć płyty głównej i zlozylem spowrotem a teraz wentylator juz tak nie swiruje  :shock: Przewaznie chodzi na 60% heh

No to OK, sprawdź wszystko dokładnie i niech pracuje.

 

Do przecytania

 

http://forum.dobreprogramy.pl/przegrzewaj%C4%85cy-si%C4%99-laptop-t465550/