Laptop toshiba satellite l50 -b-1ce -bios lub bootmenu

Witam .Jak wejść w bios w lapku Toshiba satellite  L50 -b-1ce  ,ewentualnie boot menu .Próbuję F2 ,F12 i nic .Chyba ma włączoną funkcję szybkiego bootowania  i nie pokazuje się ekran na którym jest napisane jak wejść w bios.Windows 8

Jeśli system działa to możesz z jego poziomu bez problemu wejść do BIOS http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/12761-jak-wejsc-do-bios-u-w-windows-8.html?start=1

Tak już zrobiłem.Wcale nie dziwię się ,że gość chciał 7kę zamiast 8ki bo większego szajsu nie widziałem.Vista była szajs ale 8ka to już wybitny szajs.

Naciskasz F12 i wchodzisz do biosu bez problemu, prawdopodobnie masz włączone przyciski funkcyjne i wówczas musisz nacisnąć FN i F12 . Pytanie do moderatorów, dlaczego co jakiś czas znika forum z pytaniami internautów na stronie głównej.

Odgrzewam temat, bo w sieci jest dużo sprzecznych informacji.

Wejście do BIOS-u/UEFI w większości nowych laptopów Toshiba realizowane jest przez klawisz F2 lub ewentualnie F12 i wybranie opcji “Enter Setup”. Jednak, jeśli ma się zainstalowany system Windows 8, 8.1 lub 10 to klawisze te działają tylko przy zimnym starcie, czyli tylko raz po fizycznym włączeniu przyciskiem Power. Po rebootowaniu już nie wejdziemy do BIOS-u/UEFI, nawet jeśli jest w nim ustawiona funkcja bootowania w trybie “Legacy”, a nie UEFI.

Dlatego trzeba wpierw wyłączyć laptop, a następnie włączyć go klawiszem zasilania i wtedy naciskać F2 lub F12. Taki z niego uperdliwiec.